Полтавський тесть Антона Геращенка заплатив 2,5 мільйона за київську квартиру та позашляховик нардепа

Журналісти знайшли у Полтаві тестя нардепа Антона Геращенка, який сплачує за свого родича оренду квартири в елітному районі Києва

Народний депутат Антон Геращенко став героєм останнього випуску програми антикорупційних розслідувань «Наші гроші». В сюжеті йдеться про те, що Антон Геращенко на другий рік свого депутатства переїхав до просторої квартири (площею 190 м²) елітного будинку в Печерському районі Києва. Вартість оренди такої квартири, за оцінкою ріелтора, складає до 3 тисяч доларів на місяць. Нардеп не має коштів, щоб оплачувати цю квартиру, тому усі фінансові питання вирішує його 62-річний тесть Олексій Шамбур.

Антон Геращенко винаймає 190 м² у елітному будинку на Печерську Антон Геращенко винаймає 190 м² у елітному будинку на Печерську | Кадр з відео програми «Наші гроші»

При цьому тесть оплачує оренду квартири, в якій сам не живе. Він мешкає в Полтаві, у старому будинку на вулиці Стрітенській, 27. У 2016 році Олексій Шамбур зареєстрував ФОП з «наукової діяльності». При цьому журналісти «Наші гроші» виявили, що Олексій Шамбур близько 10-років не отримував доходу, а з 2016 року встиг заробити близько 270-ти тисяч гривень.

Витяг з Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань Витяг з Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань

Будинок, у якому зареєстований тесть Антона Геращенка

Мешканці квартири спілкуватися з полтавськими журналістами відмовилися

Однак, дохід Олексія Шамбура не збігається з реальними витратами — плата за оренду квартири, в якій живе нардеп, перевищує півтора мільйона гривень. Окрім того, ще близько мільйона Шамбур заплатив за позашляховик Santa Fe, яким користується Геращенко. Загалом Шамбур витратив на зятя близько 2,5 млн грн. Антон Геращенко пояснив, що тесть накопичив гроші ще у 90-х роках. Звідки взялися кошти на забезпечення свого зятя, Олексій Шамбур нам пояснювати не захотів.

Журналісти програми «Наші гроші» припустили, що елітне житло сім’я Геращенка не орендує, а вже купила. Доступ на поверх, де знаходиться квартира нардепа, повністю перекритий. Закритий вихід на сходи, а обидва ліфти підіймаються на поверх тільки з використанням спецключа.

Микола ЛИСОГОР, «Полтавщина»