Полтавський священик розвінчав міф про самозапалення Благодатного вогню на Великдень

Протоієрей Олександр Дедюхін, настоятель Свято-Миколаївського храму Полтави (УПЦ КП) розповів, як насправді щороку з’являється Благодатний вогонь у день воскресіння Ісуса Христа.

Благодатний вогонь в храмі Гроба Господня під час Пасхи запалюється не дивним чином, а від лампади Єрусалимського патріарха, написав у фейсбуці священик Української православної церкви Київського патріархату Олександр Дедюхін.

13325584_1046259258762407_5721531047203478937_n

Для підкріплення своїх слів Дедюхін привів уривок з молитви, яку патріарх читає під час отримання вогню: “Ми здійснюємо світлоявлення, зображуючи цим Твоє милостиве до нас богоявлення”.

Він зазначив, що “віра, вона не від чудес, а від внутрішнього нашого перетворення”, і розповів, що з історії відомо, що вогонь сходив завжди в різний час, проте з 2002 року він сходить з 14:03 до 14:16 дня . Дедюхін пояснив, що в 14:03 за єрусалимським часом виходить в ефір випуск новин російського телеканалу НТВ, а 14:16 – час виходу останньої новини випуску. У 2002 році, за його словами, НТВ викупив права на пряму трансляцію з храму Гробу Господнього, і з тих пір Благодатний вогонь завжди сходить у прямому ефірі НТВ.

Церемонію сходження Благодатного вогню проводять священики Єрусалимської православної церкви, Єрусалимського патріархату Вірменської апостольської церкви і Коптської та Сирійської церков. При цьому офіційно Вірменська апостольська церква відкидає чудодійне походження вогню. Католицька церква також не визнає позаземний характер вогню, але до вигнання хрестоносців з Єрусалиму в 1187 році брала участь у церемонії.

Нагадаємо, цьогоріч до Полтавщини благодатний вогонь привезли спершу в Кременчук. Ним скористалися храми УПЦ МП.