Полтавський суд зобов’язав «Сільські традиції» сплатити 3,6 млн грн за забруднення земель у Біликах

Свинокомплекс в Біликах Свинокомплекс в Біликах | Кадр з відео «Тижневик ЕХО»

Господарський суд Полтавської області визнав винуватість «Сільських традицій» у забрудненні земель та вирішив стягнути за це 3,6 млн грн

7 лютого Господарський суд Полтавської області задовольнив позов екологічної інспекції Полтавщини щодо забруднення земель біля свинокомплексу у Біликах. Позивач вимагав стягнути з ТОВ «Сільські традиції» 3,6 млн грн у якості відшкодування збитків, завданих через розлиття фекалій.

У серпні 2016 року Білицька селищна рада попросила Державну екологічну інспекцію області перевірити, чи відкачувало ТОВ «Сільські традиції» відходи на землі запасу сільради. Інспекція встановила, що на земельній ділянці, площею 2,7 га розлиті фекалії, а земля забруднена амонієм.

Суд встановив, що стоки зі свинокомплексу скидали без відповідного дозволу, тому товариство є винним у забруднені земель.

Представник «Сільських традицій» заперечував провину підприємства. Він аргументував це тим, що інспектори не попередили товариство, що обстежуватимуть ділянку. На це суд відповів, що інспекція не зобов’язана була попереджувати про перевірку, адже землі належать сільраді і обстеження виконувалось на її прохання.

Також відповідач посилався на те, що слідче управління поліції Полтавщини проводить розслідування щодо директора підприємства Юрія Грушевського, якого підозрюють у забрудненні. Тому він просив зупинити розгляд справи до прийняття рішення в кримінальному провадженні. На це суд відмовив, зазначивши, що може призупинити розгляд лише якщо такою справою займається інший суд (а не поліція).

Врахувавши наявність беззаперечних доказів у причетності «Сільських традицій» до забруднення земель у Біликах, суддя Оксана Тимощенко задовольнила позовні вимоги і вирішила стягнути з товариства 3 630 217 грн 50 коп на користь Білицької селищної ради. Крім того, підприємство має повернути екологічній інспекції судовий збір — 54 453 грн 27 коп.

Наразі «Сільські традиції» звернулись до апеляційного суду, тому рішення ще не набрало законної сили.

Дарина СИНИЦЬКА, «Полтавщина»