Полтавський суд виніс вироки шістьом членам банди викрадачів авто

Суд виніс вирок шістьом членам банди, які протягом 4 місяців 2016 року викрали 22 автомобілі, 2 мотоцикли, моторолер та запчастини. Троє з них отримали умовні терміни.

7 лютого Київський райсуд Полтави виніс вирок шістьом членам банди викрадачів авто, які протягом 4 місяців 2016 року викрадали автомобілі, скутери та автомобільні запчастини. Троє з обвинувачених отримали від 4 до 6 років позбавлення волі, решта — умовні терміни.

Згідно з Єдиним реєстром судових рішень, шестеро чоловіків з липня по жовтень 2016 року викрадали автомобілі ВАЗ, скутери, мотоцикли, автомобільні запчастини та автомобільне обладнання. При цьому члени банди зламували замки в гаражах та незаконно пробиралися до приміщень.

Загалом протягом 4 місяців шестеро обвинувачених скоїли 29 епізодів та завдали збитків на загальну суму 385,6 тис. грн. Правопорушники викрали 22 автомобілі, 2 мотоцикли, 1 моторолер, автозапчастини та деталі.

На Полтавщині поліція затримала ОЗГ викрадачів автомобілів

У суді всі учасники банди були допитані та визнали свою провину. Під час засідання суддівська колегія заслухала покази свідків та потерпілих. Провина обвинувачених також підтверджується заявами потерпілих, протоколами оглядів місць подій, висновками експертів, протоколами обшуків, протоколами проведення негласних слідчих дій.

Таким чином дії обвинувачених суд кваліфікував як незаконне заволодіння транспортним засобом (ч. 2 ст. 289) та крадіжка з проникненням (ч. 3 ст. 185 КК України). В прийнятті рішення щодо вироку судді врахували пом’якшувальні обставини.

Суддівська колегія Київського районного суду Полтави засудила трьох обвинувачених до 6, 4 та 4 років позбавлення волі, троє інших учасників отримали умовні терміни — двоє по 3 роки умовно, останній — 2 роки умовно.

Раніше «Полтавщина» повідомляла, що у жовтні 2016 року правоохоронці затримали групу викрадачів автомобілів, троє злочинців — співробітники правоохоронних органів. 20 жовтня 2016 року поліція внесла корективи у попередню інформацію про затримання правоохоронців. В обласній поліції уточнили, що мова йде про двох, а не про трьох співробітників. Тоді ж повідомлялося, що група викрадачів автомобілів складалася з 10 осіб.

Один з затриманих правоохоронців

Кадри з оперативного відео

Цікаво, що за даними судової влади України, у березні 2017 року обвинувачених було вісім: Ігор Горєлов, Андрій Литвин, Олександр Богодайко, Артем Астредінов, Віталій Мамай, Владислав Могилат, Денис Ченков та Ігор Опошян. 7 лютого 2018 року справу розглянуто з постановленням вироку для сімох обвинувачених. У списку відсутній обвинувачений Артем Астредінов.

У Єдиному реєстрі судових рішень міститься вирок від 7 лютого, у якому зазначено лише шестеро обвинувачених. На сайті Судової влади України вказано, що 19 лютого Андрію Литвинову призначили склад суду для розгляду справи. На жаль, імена правоохоронців, причетних до викрадення автомобілів, дізнатися не вдалося.

Нагадаємо, що у січні суддя Октябрського райсуду ухвалила рішення, яким дозволила продаж викраденого в Чехії автомобіля. Відповідне рішення ухвалила суддя Олена Шевська.

Анастасія НЕДОГОРСЬКА, «Полтавщина»