Полтавський суд відпустив під домашній арешт підозрюваного у різанині біля «Газетного ряду» Анатолія Прядка

До підозр Анатолію Прядку додалася більш суворіша за рівнем відповідальності стаття, однак його відпустили під домашній арешт із носінням браслета

Октябрський райсуд Полтави відмовився продовжити строк тримання під вартою підозрюваному у різанині біля арки «Газетного ряду» Анатолію Прядку. Натомість він сидітиме під домашнім арештом з електронним браслетом. Таке рішення 2 червня ухвалила суддя Ірина Блажко. Фото із текстом рішення опублікував на своїй сторінці у Facebook один з потерпілих Дмитро Юденко.

Згідно з текстом рішення, строк тримання під вартою Прядку визначали на 2 місяці, з 7 квітня по 5 червня. Через це слідчий клопотав про його продовження, адже досудове розслідування триватиме ще, мінімум до 7 липня. Однак, про необхідність такої міри не повідомили самого підозрюваного.

Крім того, під час розслідування Анатолію Прядку перекваліфікували інкримінований йому злочин з ч.1 ст. 121 ККУ на ч.1 та ч.2 ст. 121 ККУ (Умисне тяжке тілесне ушкодження). Про це підозрюваного також не сповістили. Дізнався він про ці два факти вже на суді.

Довідково. Частина 1 статті 121 ККУ — умисне тілесне ушкодження, небезпечне для життя в момент заподіяння, чи таке, що спричинило втрату будь-якого органу або його функцій, психічну хворобу або інший розлад здоров’я, поєднаний зі стійкою втратою працездатності не менш як на 1/3, чи непоправне знівечення обличчя. Карається позбавленням волі на строк від 5 до 8 років. Частина 2 статті 121 ККУ — умисне тяжке тілесне ушкодження, вчинене способом, що має характер особливого мучення, або вчинене групою осіб, а також з метою залякування потерпілого або інших осіб, або вчинене на замовлення, або спричинило смерть потерпілого. Карається позбавленням волі на строк від 7 до 10 років.

Можливо, саме це стало причиною відмови у клопотанні. Точно сказати поки не можна. У викладених Дмитром Юденком фотографіях та у реєстрі судових справ відсутній повний текст ухвали.

Ухвала суду | Джерело: Facebook Дмитра Юденка Ухвала суду | Джерело: Facebook Дмитра Юденка

Наразі точно відомо, що з 15:30 5 червня Анатолій Прядко перебуває під домашнім арештом із застосуванням електронного браслета. Строк дії цього запобіжного заходу — до 3 липня цього року. Прокуратура подала апеляцію на це рішення. Засідання з розгляду скарги відбудеться завтра, 12 червня, о 13:30 в Апеляційному суді Полтавської області.

Нагадаємо, Анатолія Прядка затримали за підозрою у нанесенні тяжких тілесних ушкоджень Олександру Кобі під час сутичок біля арки «Газетного ряду». 7 квітня його взяли під варту на час досудового розслідування. Він подав апеляцію на це рішення і програв. Інший підозрюваний у тому ж злочині Євгеній Усенко також перебуває під вартою. До цього він був під домашнім арештом, але прокуратура оскаржила таке рішення.

Дарина СИНИЦЬКА, «Полтавщина»