Полтавський суд на 2 місяці взяв під варту міжнародного кіберзлочинця Геннадія Капканова

25 лютого у Києві затримали міжнародного кіберзлочинця Геннадія Капканова, а сьогодні у Полтаві йому обрали міру запобіжного заходу.

До Октябрського райсуду Полтави доставили полтавця Геннадія Капканова, якого підозрюють у організації роботи ботнету «Avalanche», що налічував до півмільйона заражених комп’ютерів по всьому світу. Його шукали ФБР, Європол та правоохоронці 30 країн світу. У листопаді 2016 року під час спецоперації Геннадія Капканова було затримано у Полтаві. Відомо, що під час затримання він стріляв у поліцейських з автомату Калашникова.

1 грудня 2016 року Октябрський райсуд Полтави розглянув клопотання представника Генпрокуратури України про арешт Геннадія Капканова. Проте полтавська суддя Лариса Кулешова відмовилася взяти його під варту, і Геннадія Капканова відпустили. Наступного дня поліція оголосила його у розшук, проте по гарячих слідах вже не змогла знайти підозрюваного.

Геннадій Капканов у Октябрському райсуді Полтави (2018.02.26) Геннадій Капканов у Октябрському райсуді Полтави

18:50 — Геннадій Капканов прибув до зали суду. Міру запобіжного заходу Геннадію Капканову обиратиме суддя Олена Шевська. Його захищає адвокат Ігор Гонжак. Сторону обвинувачення представляють прокурори Володимир Живило і Борис Сєлькін. слідча — Галина Павленко-Слив’як.

19:00 — Слідчий заявив, що Геннадія Капканова підозрюють за ст.348 ККУ (Посягання на життя працівника правоохоронного органу, члена громадського формування з охорони громадського порядку і державного кордону або військовослужбовця). Повідомлення про підозру йому вручили вчора, 25 лютого.

Суддя Олена Шевська Суддя Олена Шевська

19:04 — Адвокат Ігор Гонжак попросив суд допитати як свідка мати Геннадія Капканова Вікторію Федорівну.

19:09 — Ігор Гонжак попросив долучити до справи документи, які характеризують особу підозрюваного, викладені на 12 аркушах.

19:12 — Прокурор заперечив проти допиту свідка та долучення документів, бо, на думку прокуратури, це не має відношення до справи. Крім того, немає відомостей про те, чи дійсно Геннадій Капканов проживає по вул. Європейській, 12 у квартирі 45, а довідки про стан здоров’я та захворювання датовані 2003-м та 1993-м роками.

Прокурор Володимир Живило Прокурор Володимир Живило

19:27 — Слідча наполягла на запобіжному заході у вигляді тримання під вартою без права внесення застави. Мотивувала вона це тим, що Геннадій Капканов втік одразу після попереднього рішення суду. Крім того, у нього в будинку знайшли значні суми коштів та особисті дані людей, які він, можливо, отримав незаконно.

Свідчення Геннадія Капканова (2018.02.26)

Свідчення Геннадія Капканова — 2 (2018.02.26)Свідчення Геннадія Капканова

19:45 — Сам Геннадій Капканов заявив, що він приватний підприємець, займався наданням житла в оренду. За словами підозрюваного, коли його затримали вперше, він вистрілив випадково, бо гадав, що злочинці вдираються до оселі. При обшуку у Геннадія Капканова вилучили паспорт з румунським громадянством. За словами полтавця, таке громадянство в нього дійсно є — він має подвійне громадянство. Півтора року він подорожував країною і нібито не знав, що у розшуку. Під час затримання у Києві в Геннадія Капканова вилучили паспорт, який, за словами слідчої, є документом сторонньої особи, до якого він вклеїв своє фото. Капканов же стверджує, що це сувенір і він ним не користувався. Подорожував же він без паспорту, бо український паспорт був у мами в Полтаві.

Ігор Гонжак та Геннадій Капканов Ігор Гонжак та Геннадій Капканов

20:00 — Адвокат Ігор Гонжак вважає підозру не обґрунтованою і попросив суд обрати запобіжний захід у вигляді цілодобового домашнього арешту.

21:08 — Суддя Олена Шевська задовольнила клопотання прокуратури повністю. Геннадія Капканова взяли під варту на 60 діб без права внесення застави. Строк дії ухвали — до 26 квітня цього року.

Протягом 30 днів сторони можуть оскаржити цю міру запобіжного заходу до Апеляційного суду Полтавської області.

Микола ЛИСОГОР, «Полтавщина»