Полтавський рибоохоронний патруль за два тижні виявив 76 порушень

З 2 по 15 березня 2018 року працівники Полтавського рибоохоронного патруля викрили 76 порушень природоохоронного законодавства. Збитки, завдані рибному господарству, склали 18 995 грн.

За перші два тижні березня інспектори Управління Державного агентства рибного господарства у Полтавській області зафіксували 18 грубих порушень. Грубими вважаються порушення, коли використовуються заборонені знаряддя лову. Також виявили одне порушення порядку придбання та збуту водних біоресурсів.

11-12 березня виявили два порушення на території Сулинської затоки Кременчуцького водосховища поблизу села Липове Глобинського району. Порушення викрили при проведенні спільних рибоохоронних заходів, які проводили інспектори рибоохоронного патруля № 2 та працівники Сектору водної поліції відділу превенції Кременчуцький відділ поліції ГУНП в Полтавській області.

— Перше порушення викрили о пів на дев’яту вечора, — розповідає очільниця Управління Державного агентства рибного господарства у Полтавській області Оксана Кулинич. — Чоловік здійснював незаконний вилов водних біоресурсів забороненим знаряддям лову — двома лісковими сітками, які у нього вилучили, 

У порушника вилучили 36 кг риби: одну плітку, одного сазана, одного синця, одну білизну, два товстолоба, 18 сріблястих карасів та 22 ляща. Збитки нанесені водним біоресурсам складають 9 тис. 568 грн.

— А вже наступного ранку о пів на десяту виявили ще одного порушника, і теж з двома лісковими сітками, — додає Оксана Кулинич. — У чоловіка вилучили 18 кг риби.

Незаконний «улов» чоловіка склав: три лящі, сім синців, дев’ять плоскирок, 19 пліток та 18 сріблястих карасів. Своїми діями чоловік завдав збитків на суму 6 тис. 612 гривень. За фактом незаконного зайняття рибним промислом відкрито кримінальне провадження за статтею 249 Кримінального кодексу України. Речові докази вилучені, триває досудове розслідування.

Другий порушник з вилученою рибою Другий порушник з вилученою рибою

— В ході проведених спецоперацій патрульні вилучили у браконьєрів 39 заборонених знарядь лову — ліскових сіток, — уточнює очільниця Полтавського рибоохоронного патруля. — За два тижні затримано 200 кг риби, з них 178 кг на водоймах та 22 кг на ринках. Всього наклали 2 тисячі 142 грн штрафів.

У слідчі органи направили 2 матеріали для притягнення порушників до кримінальної відповідальності згідно з чинним законодавством. Нагадаємо, що протягом лютого у Полтавській області інспекторський склад Полтавського рибоохоронного патруля викрив 233 порушення, за підсумками 79 справ передали до суду для притягнення до адміністративної відповідальності та чотири справи суди направили для відкриття кримінальних проваджень.

Полтавський рибоохоронний патруль закликає громадян дотримуватись законодавства у сфері охорони водних біоресурсів. Якщо ви помітили порушення прохання оперативно повідомляти на «гарячу» лінію рибоохоронного патруля: 050-747-25-79, 096-907-50-08 або на всеукраїнську безкоштовну «гарячу» лінію: 0-800-50-52-50.

Полтавський рибоохоронний патруль