Полтавський рибоохоронний патруль разом з киянами викрив порушення на майже 10 тис. грн

Полтавські інспектори за тиждень виявили 10 порушень правил рибальства. Одне з них завдало державі збитків у майже 10 тис. грн.

Полтавський рибоохоронний патруль виконує кілька функцій: контролює дотримання правил любительського і спортивного рибальства та слідкує за відсутністю рибалок на природоохоронних територіях.

17 серпня близько 6:00 ранку під час патрулювання на Ворсклі інспектори виявили порушення. Неподалік автодорожного мосту поблизу селища Копили співробітники патруля знайшли безгосподарське майно: сіткове знаряддя лову «ятір». А у п’яти сітках — одного сома та сім раків загальною вагою близько кілограму. Порушників наздогнати не вдалось.

Наступного дня рибоохоронний патруль зафіксував чотири факти риболовлі в забороненій зоні: два на Дніпродзержинському водосховищі та ще два — на Пслі.

Під час рибоохоронної роботи на Дніпродзержинському водосховищі в районі села Вільховатка Кобеляцького району виявили двох громадян, що рибалили з гумового човна з допомогою спінінгів з блешнею.

Під час пошуку сіток Під час пошуку сіток

На тому ж водосховищі, але в Кременчуцькому районі поблизу села Чикалівка затримали громадянина, який ловив рибу лісковою сіткою в забрід. Він спіймав п’ять карасів сріблястих вагою у кілограм на суму 85 грн. На річці Псел біля селища Дзержинське о 19:30 громадянин ловив рибу спінінгом з блешнею з гумового човна. Там же о 21:00 інший порушник ловив рибу донним спінінгом з берега. Обидва чоловіки нічого не впіймали, але це також заборонена для рибальства зона.

Вилов риби в забороненій зоні — порушення «Правил любительського та спортивного рибальства». За фактами склали відповідні протоколи. За два дні інспектори виявили 7 порушень.

Всього ж за тиждень виявили та вилучили 10 ліскових сіток та 22 кг риби: одного сома, 24 сріблястих карасів та 17 раків. Коли господарі майна невідомі, складають акт, знаряддя лову вилучають, а рибу і раків випускають у річку. За тиждень виявили п’ять таких порушень.

Знайдені сітки

Минулого тижня виявили п’ять грубих порушень правил рибальства. За ними нарахували збитків на 850 грн та вилучили 6 кг риби: 18 карасів сріблястих, дві плоскірки та одного синця.

Спільно з працівниками оперативної групи Київського рибоохоронного патруля викрили одне правопорушення, що містить в собі ознаки кримінального злочину. У порушників вилучили 31 кг риби: 111 пліток, два окуня, чотири плоскирки. Окрім риби вилучили дві ліскових сітки, гумовий човен та дерев’яне весло. Нанесені державі збитки складають 9 605 грн.

Просимо рибалок бути максимально відповідальними та дотримуватись правил рибальства. Якщо ж ви стали свідком їхнього порушення, просимо невідкладно повідомляти на телефони «гарячої» лінії.

Телефон Держрибагентства: 0-800-50-52-50, Полтавського рибоохоронного патруля: 096-682-20-34, 066-551-48-37.

Полтавський рибоохоронний патруль