Полтавський рибоохоронний патруль підбив підсумки травня: 2,9 тонни вилученої риби

Патрульні вилучили рибу, човни та заборонені знаряддя ловуПатрульні вилучили рибу, човни та заборонені знаряддя лову

За другий місяць нерестової кампанії браконьєри нанесли водоймам області збитків на 198 тис. грн. За даними випадками 72 справи передано до суду для притягнення до адміністративної відповідальності.

В травні патрульні Полтавського рибоохоронного патруля провели 134 рейди. Попри всі заборони та інформаційно-роз’яснювальні роботи, порушники не припиняють завдавати шкоди навколишньому середовищу. Протягом двох місяців нерестової тишші співробітники Управління Державного агентства рибного господарства у Полтавській області викрили 567 порушень, з яких 242 — протягом останнього місяця весни.

— Покарання за порушення правил рибальства залежить від тяжкості, — зазначає очільниця Полтавського рибоохоронного патруля Оксана Кулинич. — Так, протягом місяці патрульні викрили 62 порушення правил рибальства та 90 — грубих порушень. Грубих порушень було в півтори рази більше, ніж в квітні.

Покарання за такі порушення згідно частин 3 та 4 статті 85 КУпАП передбачають для громадян штрафи від двох до сорока неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (34-680 грн). Для посадових осіб відповідно від десяти до п’ятдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (170-850 грн).

Проте в травні зменшилась кількість порушень порядку придбання чи збуту об’єктів тваринного світу відповідно до частини 1 статті 88-1 КУпАП: шість проти дев’яти в квітні. Такі порушення тягнуть за собою накладання штрафів на громадян від трьох до п’ятнадцяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (від 51 до 255 грн) з конфіскацією об’єктів тваринного світу чи без такої. 

— Порушники зазвичай намагаються втекти від патрульних, — додає Оксана Кулинич. — Тому в травні ми виявили 83 випадки вилучення безхазяйного майна. Тобто сіток чи плавзасобів, покинутих порушниками.

Порушників не лякає навіть той факт, що вони двічі повинні сплатити за свої дії: заплатити штраф та компенсувати збитки, завдані водним біоресурсам. Так, за травень накладено 13 тис. 736 грн штрафів, з яких в тридцяти випадках за постановами судів на суму 10,3 тис. грн, а за постановами органів рибоохорони — 61 випадок на суму 3,3 тис грн. Такий розбіг у сумах пояснюється тим, що матеріали по великим порушенням передаються до суду. Всього порушники завдали збитків на 198 тис. грн — така вартість впійманої ними риби.

— За цей місяць ми передали до суду 72 справи для притягнення до адміністративної відповідальності, — продовжує керівник рибпатруля. — Враховуючи розмір шкоди 25 справ суди направили для відкриття кримінальних впроваджень. 

Всього за травень у порушників вилучили 2 тонни 859 кг риби, з яких майже 870 кг — за незаконне придбання чи збут та ще 1 тонну 344 кг за актами безхазяйного майна. Окрім риби патрульні вилучали заборонені знаряддя лову, сітки: 115 знарядь у порушників та ще 262 — безхазяйних. Також затримали 8 транспортних засобів.

Полтавський рибоохоронний патруль закликає громадян дотримуватись встановлених правил рибальства. Якщо ви помітили порушення — прохання терміново повідомляти на всеукраїнську безкоштовну «гарячу» лінію: 0-800-50-52-50 або на «гарячу» лінію рибоохоронного патруля Полтавщини: 050-747-25-79 та 096-907-50-08.

Полтавський рибоохоронний патруль