Полтавський райсуд розглядатиме справу чотирьох бандитів, які нападали на оселі та вбили чоловіка у Василівці

Полтавський райсуд розгляне справу чотирьох бандитів, які напали на оселі близько 15 мешканців Полтавського та інших районів області та вбили чоловіка у Василівці

Слідче управління поліції Полтавщини, під процесуальним керівництвом прокуратури області, закінчило розслідування справи чотирьох членів банди, які тримали у страху мешканців Полтавщини. Про це повідомило СУ ГУНП в Полтавській області.

Нагадаємо, що озброєну групу з чотирьох чоловіків поліцейські затримали наприкінці 2016 року. Під час обшуків у фігурантів вилучили зброю, бити, електрошокери, балаклави, гранати, пластикові хомути для зв’язування жертв та інше приладдя, викрадені у людей кошти, цінності та автомобіль.

Співучасники нерідко катували своїх жертв та погрожували розправою. Більшість потерпілих були залякані настільки, що не зверталися по допомогу до поліції. У процесі розслідування правоохоронці довели, що від розбійних нападів постраждали 15 мешканців області. Серед них — люди з Полтавського, Чутівського, Машівського, Карлівського та інших районів. Переважно це були жінки та особи похилого віку. Одного із потерпілих, 41-річного мешканця села Василівка Полтавського району, вбили з вогнепальної зброї під час одного із таких нападів.

Члени банди працювали в темний час доби. Проникали до будинків: розбивали вікна чи виманюванювали потерпілих на вулицю (наприклад, вимикали світло у будинку). Людей одразу били або погрожували побити монтировкою або битою. Неговірких жертв «переконували» віддати кошти і цінності за допомогою зброї. Також грабували заклади харчування та автозаправні станції, розташовані на трасі Київ — Харків.

Правоохоронці провели більше 50 криміналістичних експертиз та наклали арешт на майно обвинувачених у сумі понад 85 тисяч гривень.

Матеріали кримінального провадження з обвинувальним актом чотирьом чоловікам направили до Полтавського райсуду. За даними офіційного сайту райсуду, імена обвинувачених наступні:

  • Калашов Ельшан Захраб (Захраб) огли;
  • Калашов Анар Зохраб (Захраб) огли;
  • Джафаров Ількін Джафарович;
  • Гасанов Валерій Субхан огли.

Ельшан Калашов Ельшан Калашов

Анар Калашов Анар Калашов

Ількін Джафаров Ількін Джафаров

Валерій Гасанов Валерій Гасанов та Володимир Кличко

Їм інкримінують такі статті Кримінального кодексу України:

  • ст. 257 (бандитизм);
  • ч.3, 4 ст. 187 (розбій, поєднаний з проникненням у житло, із заподіянням тяжких тілесних ушкоджень);
  • п. 9 ч. 2 ст. 115 (вбивство, вчинене з метою приховати інший злочин);
  • ч. 2, 3 ст. 185 (крадіжка, вчинена повторно, за попередньою змовою з проникненням).

За кожною з них, окрім останньої, обвинуваченим загрожує до 15 років позбавлення волі.

Дарина СИНИЦЬКА, «Полтавщина»