Полтавський пологовий будинок за майже 3 млн грн придбав обладнання для сучасної хірургії

Нова лапароскопічна апаратура у міському клінічному пологовому будинкуНова лапароскопічна апаратура у міському клінічному пологовому будинку | Репортаж телеканалу «Місто»

У міському пологовому будинку Полтави оперуватимуть за допомогою сучасного лапароскопа та лапароскопічних інструментів

Міський клінічний пологовий будинок, який сьогодні обслуговує жіноче населення Полтави, Диканського, Машівського та Котелевського районів області, поповнив свою матеріальну базу новою лапароскопічною апаратурою німецьких компаній World of Medicine, Tontarra Medizintechnik та BOWA-electronic. Обладнання для проведення оперативних втручань придбали за кошти міського бюджету.

Довідково. Лапароскопія — сучасний метод травматичної ендоскопічної хірургії, коли операції на внутрішніх органах проводять через невеликі (діаметр — 0,5-1,5 см) 2-4 отвори за допомогою лапароскопа та лапароскопічних інструментів.

Як повідомили в прес-службі міської ради, щорічно в закладі відбувається близько 3000 пологів, а жіноча консультація пологового будинку забезпечує амбулаторно-поліклінічну допомогу більш як 52 тисячам жінок. Завідуючий відділенням гінекології міського клінічного пологового будинку Ярослав Пальоха зауважив, що придбання такого обладнання забезпечить можливість надавати ургентну та планову гінекологічну допомогу на більш сучасному рівні:

— Завдяки цьому обладнанню ми можемо виконувати операції через мінімальний розтин: 0,5-1 см. Зображення на екрані збільшується у 20 разів, завдяки чому ми можемо бачити найменші судинки, спайки. Окрім того, зменшується час перебування жінки в лікарні. Якщо при проведенні традиційної операції пацієнтка знаходиться на стаціонарі від 5 до 7 днів, то завдяки цьому обладнанню її перебування в лікарні зменшується до 2-3 днів.

Ярослав Пальоха Ярослав Пальоха

Щоправда, за словами Ярослава Пальохи, потрібно ще 800 тис. грн за вдосконалення цього обладнання.

Олександр Мамай, Сергій Котов, Світлана Тарашевська та Наталія Удовицька Олександр Мамай, Сергій Котов, Світлана Тарашевська та Наталія Удовицька

Міський голова Олександр Мамай, який зустрівся із медиками, повідомив, що за останні 3 роки пологовий будинок отримав з бюджету міста понад 21 мільйон гривень для проведення ремонтних робіт та оновлення матеріально-технічної бази. На даний час в пологовому будинку проводиться ремонт м’якої покрівлі споруд, на що із міського бюджету виділено мільйон гривень. У найближчих планах — повна заміна прального обладнання з дезкамерою на загальну суму 516 тисяч гривень.

Міська влада, із заявленою ціною в 3 млн грн, закупила дане лапароскопічне обладнання з двох спроб.

Результати першого тендера

На першому тендері перемогу отримало ТОВ «Медівей» з пропозицією 2 млн 980 тис. грн, тоді як конкурент ТОВ «Медторг» не знизив свою пропозицію в 2 млн 995 тис. грн. Однак переможець не встиг вчасно поставити товар, повідомивши, що виробник обладнання сильно завантажений замовленнями.

Результати другого тендера

На другий тендер подалися ТОВ «Медінтекс» з пропозицією у 2 млн 874 тис. грн та ТОВ «ТехМедКонтракт» — 2 млн 992 тис. грн. В ході торгів жоден з учасників не знизив свої пропозиції, тому перемогу здобув «Медінтекс». Як бачимо, в ході другого конкурсу міська влада зекономила 100 тис. грн на закупці у порівнянні із першим конкурсом.

Ян ПРУГЛО, «Полтавщина»