Полтавський отець став одним з героїв книги про «звичайних незвичайних священиків»

Івано-Франківське видавництво «Discursus» оголосило вихід книги розповідей про українських духівників — «Звичайні незвичайні священики». Одним з її героїв став настоятель парафії Пресвятої Трійці УГКЦ у Полтаві отець Юрій Кролевський.

Як зазначають у видавництві, це історії про отців, які не фігурують у гучних скандалах, а щоденною тихою молитвою й працею служать Богові й людям. Їх не показують у телевізійних новинах, але якраз їхнє життя є прикладом, що надихає.

Робота над книгою почалася ще восени минулого року, коли видавництво «Discursus» оголосило про конкурс есе-нарисів про священиків: «Є багато таких отців, які своїм життям демонструють хороший приклад. Або унікальний. От про таких і хочеться зробити книжку незалежно від конфесій».

Обкладинка книгиОбкладинка книги

Одним з героїв книги стане владика Борис Ґудзяк. Народившись у США, ця людина повернулася в Україну і створила один з кращих вищих навчальних закладів — Український католицький університет. У 2015 році владика став кавалером Ордену Почесного легіону.

Директор видавництва Василь Карп’юк говорить, що автори написали про тих, кого знають особисто:

— Й у такий спосіб не лише оповіли нариси діянь, а показали живих людей.

Василь Карп'юк | Фото: ТРК Вежа Василь Карп’юк | Фото: ТРК Вежа

Є у книзі і полтавський священик — настоятель Парафії Пресвятої Трійці УГКЦ отець Юрій Кролевський. Есе про нього написав учасник незалежного мистецького об’єднання «Magnum Opus» Роман Повзик:

— Про шлях отця Юрія, мабуть, можна було б написати роман. Поки що ці розповіді втілилися у есе. Це і гра у хеві-метал гурті, нагляд КДБ, підривна діяльність під час «перебудови», постійні переїзди, капеланство з Дмитром Ярошем, і врешті-решт розбудова греко-католицьких парафій на Полтавщині. 

Роман Повзик Роман Повзик

У книзі є ще розповідь від полтавського автора — фотохудожника, бійця батальйону спецпризначення «Полтава» Віталія Запеки. Проте його текст стосується священика не з Полтавщини. Він написав про протоієрея Ігоря, який за свою проукраїнську діяльність засуджений на окупованій частину Луганської області до страти.

Збірка вийде у середині вересня до Форуму видавців у Львові, а потім — у книгарнях України. Передзамовлення можна зробити вже зараз. Вартість: 65 грн.

Олена БАБЕНКО