Полтавський дитячо-юнацький клуб «Товариш» після переїзду до нового приміщення зможе приймати вчетверо більше дітей

У мікрорайоні «Половки» триває реконструкція нового приміщення для дитячо-юнацького клубу «Товариш». Воно має більшу площу, ніж старе, окремий вхід та інфраструктуру, пристосовану для людей з особливими потребами.

Раніше клуб знаходився у звичайній двокімнатній квартирі багатоповерхівки. Потрапити до нього можна було тільки через загальний вхід у під’їзд. Це створювало незручності і для мешканців, і для відвідувачів центру дитячої творчості. Недоліком також була невелика площа приміщення.

Директор Полтавського міського центру дитячо-юнацьких клубів за місцем проживання Оксана Зуб розповіла, що це був єдиний ДЮК, в якому, через площу, неможливо було встановити тенісний стіл та інший спортивний інвентар для занять з дітьми:

— Тривалий час клуб «Товариш» знаходився у приміщенні площею 47 м². Звісно, в таких умовах ніяк одночасно займатися більш ніж з десятьма дітьми. Тому постала нагальна потреба в поліпшенні умов роботи позашкільного закладу.

Оксана Зуб Оксана Зуб

Нове ж приміщення по вул. Великотирнівській, 29/2 займає 250 м². На його ремонт виділили 1,9 млн. грн.

Для перевірки процесу реконструкції заклад відвідав депутат Полтавської міськради Андрій Матковський. Створення комфортних умов для корисного дозвілля дітей він вважає одним з головних завдань міської влади.

Депутат говорить, що в Полтаві не тільки збережена мережа закладів позашкільної освіти. Вона навіть збільшилась з 14 до 15 клубів за місцем проживання. 

— Міська рада добре розуміє, що зараз непростий час і батькам важко знайти зайву гривню, щоб дитину, наприклад, в кіно зводити, — зазначив Андрій Матковський. — Тому ми цьогоріч майже на 50% збільшили фінансування позашкільної освіти. І сьогодні в Полтаві 6 тисяч дітей безкоштовно мають можливість гарно проводити позанавчальний час.

Андрій Матковський перевірив стан робіт Андрій Матковський перевірив стан робіт

Дитячо-юнацький клуб «Товариш» після реконструкції приміщення щомісячно зможуть відвідувати близько 300 дітей віком від 5 до 17 років. Крім того, стануть можливими заняття із малечею з особливими потребами. 

— В цьому приміщенні встановлять туалетну кімнату для дітей-інвалідів, пандус, — запевнила директор Полтавського міського центру дитячо-юнацьких клубів за місцем проживання Оксана Зуб. — Це дасть можливість розширити сферу нашої діяльності. Тут ми можемо започаткувати проведення різноманітних арт-студій, секцій саме для цієї категорії дітей.

Закінчити ремонт та перерізати символічну червону стрічку у новому приміщенні дитячо-юнацького клубу «Товариш» представники міськради планують у липні цього року.

Тож, якщо раніше ДЮК відвідувало близько 80 дітей на місяць, то в оновлений заклад зможуть прийти до 300 школярів з мікрорайону Половки.

За матеріалами прес-служби Полтавської міської ради