Полтавський департамент охорони здоров’я не виконує наказ профільного міністра

Департамент охорони здоров’я Полтавської ОДА не звітує про наявну кількість безкоштовних ліків у медзакладах регіону попри відповідний наказ профільного міністра

Згідно з наказом № 509 Міністра охорони здоров’я «Про здійснення контролю з використання лікарських засобів та медичних виробів» обласні департаменти повинні повідомляти скільки безкоштовних ліків є у наявності в лікарнях регіону. Більше того, інформація повинна оновлюватися кожного тижня. Проте Полтавський департамент вже півроку саботує цей документ.

Наказ виданий ще у червні 2016 року минулим очільником МОЗ Віктором Шафранським. Нинішній міністр Уляна Супрун, в себе на сторінці у Facebook, повідомила, що разом з активістами «Ейдос» міністерство провело моніторинг, як виконується чинний наказ. У результаті виявилось, що низка департаментів його ігнорують. Серед них є і полтавський.

Так, більшість лікарень Полтави з осінні минулого року не оновили наявний перелік безкоштовних ліків, попри те, що проводять їх закупівлю. Таким чином люди не знають, на які ліки можуть розраховувати при відвідуванні медичного закладу.

Крім цього, з відкритою інформацію легше прослідкувати, за що фармацевтичні компанії отримують кошти від медзакладів. Адже лише обласна лікарня ім. Миколи Скліфосовського за останній місяць уклала договори на 8,5 млн грн на закупівлю лікарських засобів.

Цікаво, що Уляна Супрун опублікувала лист 9 березня і повідомила, що департамент має виправити цю ситуацію. Проте пройшов тиждень, а інформація на сайті департаменту досі не оновилась. Ми не знаємо, чому чиновники області бережуть кількість наявних ліків немов держтаємницю, але сподіваємось, що вони виконають наказ профільного міністра.

Максим САМОЙДЮК, «Полтавщина»