Полтавських фермерів навчать працювати по-ізраїльськи

«Першими людьми, які почали засівати малоплодючу ізраїльську землю, стали вихідці з України, – зазначив Л. Табаков, – Нашу некомерційну організацію також заснували вихідці з України у 1997 році. Починали з хай-теку, комп’ютеризації, будівництва та медицини. Протягом 20-років продовжуємо вдосконалювати провідні технології у багатьох сферах».

Пан Л. Табаков приїхав у Полтаву другий раз. Стартову роботу у підготовці до співпраці Асоціація здійснила 7 років тому. Тоді ж і провела перший семінар з передачі нових досягнень і передових технологій у галузі сільського господарства в Полтавську область. Після цього чотири делегації полтавських фермерів відвідали Ізраїль. Для них провели бізнес-семінари, в ході яких вони отримали знання з переробки сільськогосподарської та молочної продукції, крапельного зрошення, геології та риборозведення. До речі, в Ізраїлі найвищі надої молока на одну тварину – більше 12 тис літрів на рік та найкращі результати у риборозведенні – 100-120 кг риби з кубічного метру води. Також Ізраїль став третьою державою у Світі з видобутку чорної ікри, при тому, що на цій території немає великих відкритих природніх водойм.

За останній рік товарообіг між Ізраїлем та Полтавською областю склав 11, 5 млн. доларів США і збільшився на 21,5% порівняно з 2016 роком. У голови ОДА Валерія Головка великі плани на подальше співробітництво. Зокрема, його зацікавила перспектива перетворення Полтавщини у лідера з виготовлення екологічної продукції, на яку поки-що не встановлені квоти, та подальший розвиток молочних кооперативів в області.

Наступним кроком у роботі Асоціації стала зустріч з фермерами у Полтавській державній аграрній академії з метою показати їм свої здобутки та налагодити співпрацю. Для цього підготували відеопрезентації та телесюжети.

Юлія Самозвон.

Читайте також, що в Полтаві перейменують всі ВНЗ