Полтавських дітей розважали клоуни-лікарі з міжнародної благодійної організації

З 17 липня в Полтаві, під егідою обласної організації Товариства Червоного Хреста України, почала свою місію команда міжнародної БО «RED NOSES Clowndoctors International». Це — художня організація, яка приносить гумор і сміх людям, котрі потребують особливої підтримки.

Представники організації прибули на запрошення Міжнародної Федерації Товариств Червоного Хреста і Червоного Півмісяця. Благодійники співпрацюватимуть з обласною організацією Червоного Хреста України. Вони займатимуться з дітьми із сімей внутрішньо переміщених осіб, які отримують допомогу від Товариства. Фахівці проведуть навчання для волонтерів і співробітників на базі обласної бібліотеки імені Івана Котляревського. Команда складається з чотирьох професійних клоунів. Павло, Алла, Юсте і Ян походять з різних країн Європи.

Вчора в міському Центрі реабілітації дітей-інвалідів відбулась акція Червоного Хреста «Подаруй дитині усмішку». Клоуни-лікарі розважали дітей-відвідувачів Центру, виступами. Директор закладу Людмила Лисенко зауважила, що для її підопічних такі заходи вкрай необхідні.

— Виступи «Clowndoctors» сприяють зменшенню тривожності пацієнтів і заповнюють «пробіли», спричинені відсутністю активності та дозвілля. Одночасно надаючи людям можливість працювати і впоратися з безпорадністю. З перших хвилин виступу лікарів-клоунів діти помітно змінили поведінку. Вони відкрились, проявляли емоції, брали активну участь у заході, а не просто спостерігали. Навіть ті діти, яким дуже складно відкритись, змогли це зробити та щиро порадіти.

Фото на згадку Фото на згадку

Команда працюватиме у Полтаві до кінця тижня. А сьогодні о 14:00 в Петровському парку відбувся гала-концерт команди «RED NOSES Clowndoctors International» та юних полтавців, які брали участь у навчанні протягом тижня.

Довідково:

Міжнародна організація «RED NOSES Clowndoctors International» працює в 10 країнах і складається з 346 клоунів. Вони працюють у лікарнях із хронічно та гостро хворими дітьми, у будинках для літніх, з людьми з розумовими та іншими порушеннями. Масштаб програм організації постійно розширюється, включаючи сюди формат роботи у надзвичайних ситуаціях і діяльність з особливо вразливими групами.

«RED NOSES Clowndoctors» відвідують пацієнтів у лікарнях та інших закладах догляду вже більше 23 років. З початку цього проекту соціального мистецтва кількість художників та країн, які брали участь, зростає.

За матеріалами прес-служби Полтавської міської ради