Полтавській облраді рекомендували депутатів Коваленка та Тимоху, як кандидатів в поліцейську комісію

Попри суперечки в нову поліцейську комісію можуть увійти депутати Геннадій Коваленко та Юрій Тимоха

Сьогодні розпочала роботу депутатська комісія Полтавської облради з питань забезпечення правоохоронної діяльності, боротьби з корупцією, забезпечення прав і потреб військових та учасників бойових дій.

Участь у роботі комісії взяли — її голова Геннадій Коваленко, секретар Валерій Калюжний, члени комісії Михайло Бугрій та Віталій Кабачок. Заступник голови Сергій Соловей був відсутній.

Першим питанням депутати розглянули звернення ГУНП у Полтавській області — направити у новосторену поліцейську комісію 2 представника.

Присутній на засіданні представник попередньої поліцейської комісії — секретар Євгеній Бражник — повідомив представнику поліції та депутатам, що це рішення не є законним, і буде оскаржено у суді, адже комісія може бути тільки єдиною, а її представники не складали із себе повноважень, як це прописано у відповідному Положенні МВС. До речі, депутат облради Юрій Тимоха був у складі цієї комісії і сидів поруч із Євгенієм Бражником та Іриною Степаненко. У сесійній залі Юрій Тимоха сидить поруч із Іриною Степаненко і вважається наближеним до неї. Він також повідомив, що не отримував офіційних зауважень до своєї роботи.

Ірина Степаненко та Юрій Тимоха Ірина Степаненко та Юрій Тимоха під час сесії облради

Юрій Тимоха та Ірина Степаненко під час засідання поліцейської комісії Юрій Тимоха та Ірина Степаненко під час засідання поліцейської комісії

Присутня громадськість висловилась проти складу поліцейської комісії, тому що, на її думку, голова комісії Ірина Степаненко та Євгеній Бражник дискредитували себе у зв’язку із подіями 5 квітня у Полтаві, на Соборності, 27.

Голова комісії запропонував вислухати подані кандидатури до складу нової комісії. Депутат облради Володимир Савченко запропонував кандидатуру Валерія Калюжного, а депутат Людмила Овчаренко — депутата облради 4 скликань Анатолія Шкарбана. Однак ці кандидатури не набрали необхідної кількості голосів.

Тоді присутній депутат Руслан Рогов подав кандидатуру Геннадія Коваленка, із 4 депутатів 3 голоси були «За». У свою чергу Коваленко подав кандидатуру Юрія Тимоху. Його кандидатура також пройшла.

Тепер у вже готовий проект рішення облради впишуть ці прізвища, а депутати приймуть своє рішення.

Довідково. Відповідно до Закону України «Про Національну поліцію», наказу МВС України «Про організацію добору (конкурсу) та просування по службі поліцейських», для забезпечення прозорого відбору на службу в органи поліції, об’єктивного оцінювання професійного рівня та особистих якостей кожного поліцейського, відповідності займаній посаді, в ГУНП в Полтавській області створено поліцейську комісію. До її складу входять п’ять осіб — двох представників громадськості обрала обласна рада, по одному представнику визначили Міністр внутрішніх справ України, голова Національної поліції та керівник поліції Полтавської області.

Ян ПРУГЛО, «Полтавщина»