Полтавські волонтери збирають на утилізацію скло

З початку року полтавські волонтери-ентузіасти назбирали на утилізацію більше 5 тис. кг скла, а поліцейські оштрафували їх за неправильне транспортування склобою.

Як повідомив волонтер Сергій Антоненко, лише за березень з вулиць міста прибрали  на утилізацію та повторне переплавлення 3 655 кг відходів скла, а за першу половину квітня – 1 260 кг скляного сміття. 

У березні під час прибирання волонтери знайшли 6 кг ртуті, тоді ж назбирали 780 кг скла біля території гаражів та недобудованого Автосалону на перехресті вул. Київське шосе та Алмазна. А за зупинкою “Бібліотека” у бік “Автовокзала” визбирали 300 кг скляного сміття.

“Полтавцям небайдуже забруднення навколишнього середовища побутовими та промисловими відходами. Від місцевого самоврядування вимога – запровадити сортування та роздільний збір сміття , прозорий облік фінансів до місцевого бюджету від продажу ліквідного сміття. Міське самоврядування Полтави байдуже та безвідповідально ставиться до сортування, збору та реалізації або переробки сміття. Місцевий бюджет втрачає шалені кошти від реалізації ліквідного побутового сміття”, – зазначив  Сергій Антоненко.

Щоправда, волонтер додав, що правоохоронці також додають їм клопотів, зокрема, поліцейський Саша Косачев наклав штраф 340 грн  за невідповідний технічний стан легкового причіпу зі скляним сміттям. Отже, бюджет міста поповнюється подібними адмінпротоколами. 

3 (2)

Нагадаємо, кожна тонна переробленого склобою заощаджує більше тонни природної сировини, в тому числі 650 кг піску, 150 кг соди та 200 кг вапна. Використання склобою дозволяє склотарній промисловості скоротити енергетичні затрати. Так, використання енергоносіїв зменшиться приблизно на 23% для кожних 10% склобою, використаного у виробничому процесі.