Полтавські віряни попрощаються з Любомиром Гузаром

 Віряни з Полтави вирушать на Західну Україну, аби віддати останню шану Блаженнішому Любомиру Гузару.

Про це  УНН-Центр  повідомив священик Української греко-католицької церкви отець Максим Кролевський.

“Новина про те, що наш великий сподвижник церки помер, нас приголомшила. Це була людина високого інтелектуального польоту, високих професійних здібностей, людина з великої літери. Це моральний авторитет нашої нації”. – зазначив він.

На похорон Гузара прийдуть не лише католики, адже він мав авторитет завдяки своїй справді громадянській, національній і українській позиції.

“Поза межами України його дуже високо цінували i шанували, до його думки прислухались. Коли почався Майдан, він був першим, хто туди прийшов. Першим, хто виявив нашу церковну позицію: що ми є зі своїм народом. Тому всі тягарі, які несе наш народ, ми маємо нести разом з ним. Він завжди вів таку політику, щоб Церква не відокремлювалася від людей. Часто буває, що духовенство окремо, а люди окремо. Він же часто говорив, що ми маємо бути зі своїм народом. Ми не маємо закриватись у межах своїх храмів”, – сказав отець Максим Кролевський.

Нагадаємо, 31 травня пішов із життя колишній предстоятель Української греко-католицької церкви (2005-2011 рр.) Любомир Гузар.

УНН-центр