Полтавські студенти безкоштовно навчатимуся у Литві

Каунаський технічний коледж (КТК) чекає учнів з Полтави. Їх запрошують на безкоштовне навчання на будівельну спеціальність. По завершенні навчальної програми, випускники отримають вищу європейську освіту та зможуть працювати керівниками у різних областях інженерного будівництва. Зараз йде набір студентів. Проект реалізовується з допомогою фонду Унія 1219.

Учні, які закінчили школу або коледж чи технікум цього року можуть вчитися у Литві. Каунаський технічний коледж надає 10 безкоштовних місць в студіях програмі будівельної інженерії. Поки що вільних залишилося 7. Тому до кінця липня ще є можливість встигнути оформити документи та отримати вищу освіту за кордоном. 

Проект до 800-річчя литовсько-української дружби реалізовується з підтримкою фонду Унія 1219. Його засновник Волдімарас Ажубаліс вже довгий час мешкає у Полтаві. Саме він контактує з Литовським коледжем та безкоштовно допомагає учням з подальшим оформленням документів і виїздом до Литви.

Щоб навчатися у Литві потрібно обов’язково надати атестат про середню освіту. Його переглянуть та сформують бали за європейською системою оцінювання. Потім на особисту пошту учня відправлять повідомлення про наступні дії. Список студентів формується на конкурсній основі. 

Як проходить навчання у Литві 

Навчання на бакалавра у Литві триває три роки. На першому курсі навчання проводиться російською мовою, але посилено вивчається англійська. Другий та третій курси викладаються англійською.

Для студентів з Полтави пропонують три спеціальності:

  • Інженерної обробки матеріалів;
  • Будівельної інженерії;
  • Дорожньої інженерії. 

Учні матимуть доступ до усіх бібліотек світу. Тому вони зможуть вивчати не тільки матеріал викладачів, а й читати інші джерела. Екзамени складають двічі на рік: взимку та навесні.

— Зараз йде набір на найпоширеніші спеціальності як в Європі так і в Україні. Після закінчення коледжу учні можуть працювати будь-де, адже це диплом європейської акредитації, — говорить Волдімарас Ажубаліс засновник фонду «Унія 1219».

Волдімарас Ажубаліс та його дружина Ольга Олексієнко Волдімарас Ажубаліс та його дружина Ольга Олексієнко

Також учні мають можливість знайти роботу. І зазвичай уже на другому курсі вони знають де і ким працюватимуть після закінчення коледжу. А роботодавці підписують з ними договори. 

Вступаючи в КТК на спеціальність будівельної інженерії, студенти отримують можливість навчатися відповідно до програми Erasmus + в австрійських, чеських, датських, естонських, латиських, польських, німецьких, угорських, мальтійських, португальських і турецьких ВНЗ. А також проходити практику Erasmus + в іноземних компаніях.

Навчання у коледжі безкоштовне. Він забезпечує учнів гуртожитком. Але проживання у ньому платне. За словами Волдімараса Ажубаліса, найдорожча оплата за гуртожиток — 46 євро на місяць. Це близько 1 тис. 412 грн. Загалом, на місяць литовському студенту вистачає 200 євро. 

З усіма питаннями з приводу навчання зайдіть на офіційний сайт КТК: www.ktk.lt або звертайтеся за номером 050 218 10 01 (Волдімарас) 

Довідка: Фонд допомоги «Унія 1219» працює в Україні з 2014 року. Його назва походить від року підписання першої угоди між 21 князем литовським та Галицько-Волинським князівством. Раніше за сприяння фонду бійці з Полтави проходили лікування у Литві. Серед них Віктор Трофименко та Валерій Довженко.

«Унія 1219» також стала ініціатором створення волонтерської лінії емоційної підтримки «АТОЛ». Вже три роки вона допомагає бійцям АТО, волонтерам та їхнім рідним пережити жахи війни.

Лада МИХАЙЛИК