Полтавські слідчі підозрюють, що львівський підрядник не розчистив річку у Машівці, але отримав за це 872 тис. грн

Річка Тагамлик у Машівці Річка Тагамлик у Машівці | Фото: jyrko39, panoramio.com/user/2701417

Поліція розслідує справу стосовно ТОВ «Ві.Аі.Пі. Будівельна компанія», яке отримало 872 тис. грн за розчищення річки, але роботи не виконало

Слідчий відділ Машівського відділення поліції Карлівського відділу поліції ГУНП в Полтавській області проводить розслідування стосовно розчищення річки Тагамлик у Машівці. Правоохоронці підозрюють, що підрядник отримав гроші за роботи, які фактично не виконав. Про це «Полтавщині» стало відомо з реєстру судових рішень.

Правоохоронці вважають, що службові особи ТзОВ «Ві.Аі.Пі. Будівельна компанія» упродовж грудня 2016 року внесли недостовірні відомості до актів виконаних робіт з розчищення та благоустрою річки Тагамлик в межах смт Машівка. Відповідний договір був укладний 25 листопада 2016-го із Машівською РДА на загальну суму 5 999 998 грн, з яких фінансування робіт у 2016 році становить 953 117 грн.

Щоби отримати таке замовлення «Ві.Аі.Пі. Будівельна компанія» виграла фіктивний тендер у жовтні 2016 року. Участь у ньому, крім переможця, взяли ПП «Корнет 2» та ТОВ «Будгарант плюс». Останній запропонував найменшу ціну, яка була нижчою від «Ві.Аі.Пі. Будівельна компанія» на 98 грн. Однак вчасно не завантажив остаточну пропозицію за результатами проведеного аукціону.

За укладним договором, підрядник має проводити розчищення, поліпшення екологічного стану та благоустрою ділянки річки Тагамлик в межах смт Машівка упродовж 2016-2018 років. Згідно з планом фінансування робіт, за це він отримує у 2016 році 953,1 тис. грн. Решту ж 5,05 млн грн мають виплатити упродовж 2017-2018 років.

За даними порталу «Є-data» Машівська РДА заплатила у грудні 2016 року ТОВ «Ві.Аі.Пі. Будівельна компанія» 871,8 тис. грн за розчищення Тагамлика. Втім, слідчі оглянули річку у лютому 2017 року і з’ясували, що робіт там ніяких не проводилося.

Наразі правоохоронці доручили фахівцям Управління Північно-східного офісу Держаудитслужби в Полтавській області провести ревізію у Машівській РДА. Перевірка має допомогти з’ясувати, які саме роботи проводив підрядник на річці Тагамлик, яку зарплату отримали працівники фірми за це, які роботи не відповідають показникам і хто за це має відповідати. Крім того, суд зобов’язав «Ві.Аі.Пі. Будівельну компанію» дати слідчим доступ до частини документів.

Нагадаємо, стосовно львівського товариства «Ві.Аі.Пі. Будівельна компанія» вже відкрито одне кримінальне провадження. Воно стосується розкрадання коштів на реставрації Полтавської обласної філармонії. Слідчі вважають, що вартість робіт була завищена у 2-2,5 рази. При цьому замовник реставрації — тоді ще Департамент будівництва Полтавської ОДА запевнив, що недобросовісний підрядник повернула виплачені 900 тис. грн.

Дарина СИНИЦЬКА, «Полтавщина»