Полтавські пенсіонери закликають Парламент прийняти пенсійну реформу СДП і Капліна

83-річна Неля Костянтинівна та лідер СДП Сергій Каплін 83-річна Неля Костянтинівна та лідер СДП Сергій Каплін

Народний депутат Сергій Каплін приїхав до Полтави презентувати свій проект пенсійної реформи, альтернативний до урядових нововведень, які цього тижня мають розглядатися у Верховній Раді.

Поговорити про майбутнє українських пенсіонерів лідера СДП запросила до себе в гості 83-річна Неля Костянтинівна.

«Бабуся подзвонила, розповіла, що бачила, що я поїхав в тур по 500 містах України і вирішила сплести мені шкарпетки. Дуже наполягала, щоб приїхав особисто і забрав, аби принагідно поговорити на серйознішу тему — пенсійну реформу. У жінки 40 років стажу, з них 35 — педагогічного: керувала методвідділом, готувала кадри для ПТУ. Що в результаті має? 1500 гривень від держави, за які просто нереально прожити. В урядову пенсійну реформу не вірять більшість нинішніх і майбутніх пенсіонерів. Пенсія залишиться подачкою, хіба трохи більшою», — розповів Каплін.

Неля Костянтинівна уважно вислухала пропозиції СДП і сказала, що вболіватиме разом із рештою пенсіонерів за прийняття документу соціал-демократів.

Україні потрібне серйозне пенсійне перезавантаження, а модернізація вже не допоможе, переконаний лідер СДП. Він заявляє — працюючим не доплачують зарплатню, а отже і податки з неї мізерні.

«Фонд оплати праці становить в собівартості продукції усього 8-10%, тоді як у всьому світі — це 30%. Це б дозволило втричі підвищити прибутки, а отже зарплати і відповідні відрахування в Пенсійний фонд. Олігархи мають не купувати яхти і вілли на надприбутки, а пускати їх на зарплати людям, які їм ці кошти заробляють. Нам потрібне поновлення платоспроможності Пенсійного фонду України. В пенсійному законопроекті СДП ми визначили реальні джерела наповнення ПФУ. Це ретельна перевірка декларацій всіх чиновників та можновладців і вилучення доходів, легальність яких не доведена, на рахунки ПФУ. Це націоналізація підприємств олігархів, це реприватизація заводів і фабрик, власники яких не виконали умов приватизації», — додав лідер СДП.

Вже у вівторок урядову реформу та альтернативний законопроект Капліна мають винести в сесійну залу Парламенту. Якщо народні обранці підтримають пропозиції СДП — план соціал-демократів дозволить зробити мінімальну пенсію на рівні 10 000 гривень.

Прес-служба Соціал-демократичної партії (СДП)