Полтавські патрульні виграли апеляцію щодо затримання судді Струкова

Затримання судді Струкова патрульними Остапенком та Штангеєм Затримання судді Струкова патрульними Остапенком та Штангеєм

Харківський апеляційний адміністративний суд прийняв рішення, що затримання поліцейськими судді Олександра Струкова за порушення ПДР було законним

9 березня Харківський апеляційний суд скасував ухвалу Полтавського районного суду та визнав дії патрульних поліцейських, які затримала голову Октябрського районного суду Олександра Стукова, законними.

Нагадаємо, що 6 червня цього року працівники патрульної поліції Полтави Олександр Остапенко і Дмитро Штангей затримали водія, який зупинився у Полтаві, на вулиці Гоголя, 19. Автомобіль Nissan X-Trail був припаркований в зоні дії дорожнього знаку «Заборона стоянки транспортного засобу». Водієм виявився голова Октябрського районного суду Олександр Струков.

Голова суду відмовився показати документи патрульним, через це вони його затримали, наділи кайданки і відвезли в Полтавський відділок поліції. Патрульні почали складати постанову про порушення, але суддя поспілкувався із начальником відділення Олександром Терелою і пішов геть. Після цього Струков подав позов до Полтавського районного суду на патрульних поліцейських. В позовній заяві Струков вимагав скасувати адмінпротокол про порушення і виплатити йому 23 тис грн відшкодування за роботу його адвоката. Справу розглядав суддя Анатолій Потетій.

Суддя Олександр Струков Суддя Олександр Струков

Олександр Остапенко і Дмитро Штангей Олександр Остапенко і Дмитро Штангей

Справа розглядалася більше 3 місяців і в результаті суддя Потетій прийняв рішення задовольнити позов частково. Дії патрульних суддя визнав незаконними, але відхилив відшкодування в 23 тис грн за роботу його адвоката. Департамент поліції на це рішення подав скаргу в Харківський апеляційний адміністративний суд. Апеляція потрапила до суддів Віталія Клиновського, Зої Кононенко та Олександра Калитки.

Харківський суд вирішив справу у два засідання. Як розповіла адвокат патрульних Олеся Каліновська, вистачило б і одного, але на перше засідання не прийшов адвокат Струкова — Борис Семенко. Патрульні і їх адвокат довели, що нічого незаконного вони не зробили, коли затримали Струкова. В результаті суд вирішив скасувати ухвалу полтавського суду і визнав затримання патрульними Струкова законним.

Микола ЛИСОГОР, «Полтавщина»