Полтавські лікарі шість годин оперували хлопчика, якого покусала собака

Трирічний Артем Трирічний Артем | Кадр з відео телеканалу «UA:Перший»

Трирічний хлопчик, на якого під Полтавою напав собака, перебуває у лікарні після 6-годинної операції на оці та обличчі

Трирічний Артем пережив 6-годинну операцію після того, як потрапив у лікарню внаслідок нападу собаки. Лікарі запевнили, що зараз життю дитини нічого не загрожує. Правоохоронці відкрили кримінальне провадження і розшукують власника тварини. Про це повідомив UA:Перший.

Нагадаємо, випадок стався 26 травня у Супрунівці Полтавського району. Cобака покусала 3-річного хлопчика, який бавився поряд з домом своєї бабусі.

За інформацією журналістів UA:Першого, Артема оперували три бригади хірургів.

Шість годин тривала операція для хлопчика з Полтавщини, якого покусав собака

— Була проведена передопераційна підготовка, а потім виконана операція, яку починали хірурги (обробка ран), потім щелепно-лицеві хірурги, бо там була пошкоджена слюнна залоза, а далі — офтальмологи, бо пошкоджено око. Зараз позитивна динаміка. Стан дитини покращується і ми сподіваємося, що дитина одужає. Інша справа, наскільки відновиться зір — важко сказати, — розповів завідувач дитячого хірургічного відділення Полтавської обласної клінічної лікарні Микола Гриценко.

Бабуся хлопчика Людмила Чеверда розповіла, що онука покусали бродячі собаки, поки вона займалася хатніми справами. Коли жінка побачила, що сталося, то відігнала собак та знайшла серед сусідів того, хто допоміг довезти Артема до лікарні.

За словами матері постраждалого Тетяни Іларіонової, син розповів їй інше. За словами Артема, собака була не бродячою, а сусідською. Тварина покусала його у дворі її власника.

Сусід Микола Мунтян, на якого вказав постраждалий хлопчик, визнав, що мав великого собаку. Але тварина померла за кілька днів до цього. Новий же улюбленець, за його словами, дитину не кусав.

Наразі правоохоронці намагаються встановити, чий саме собака покусав собака. Якщо знайдуть власника, йому загрожує покарання.

— В рамках кримінального провадження поліція встановлює собаку, яка напала на дитину, а також її власника, якщо такий є, — повідомила інспектор відділу комунікації ГУНП в Полтавській області Поліна Ларіна.

Поки ж лікарі кажуть, що на 3-річного Артема ще чекає складне і тривале лікування і сподіваються, що їм вдасться зберегти хлопчику зір хоча б на одне око.

Дарина СИНИЦЬКА, «Полтавщина»