Полтавські інваліди-учасники бойових дій на території інших держав та члени сімей померлих воїнів-інтернаціоналістів отримають по 500 грн

15 лютого українська спільнота відзначатиме День вшанування учасників бойових дій на території інших держав та 28-му річницю виведення військ з Афганістану. З нагоди свята окремі категорії полтавських «інтернаціоналістів» отримають матеріальну допомогу.

Підтримка ветеранів, учасників бойових дій, зокрема, воїнів-інтернаціоналістів — на особистому контролі Полтавського міського голови. 

— Цьогоріч при формуванні програми «Турбота» ми передбачили низку соціальних заходів, — зазначив Олександр Мамай. — Так, з нагоди Дня вшанування воїнів-інтернаціоналістів, інвалідам-учасникам бойових дій на території інших держав та членам сімей померлих виплатимо по 500 гривень на кожну особу. Загальна сума матеріальної допомоги складе майже 195 тисяч гривень.

Також Програмою передбачені щоквартальні виплати восьми членам сімей загиблих в Афганістані воїнів. На це у 2017 році заплановано 64 тис. грн. Крім того, матеріальна допомога по 2 тис. грн. виплачується і на поховання учасників бойових дій на території інших держав та інвалідів-ліквідаторів наслідків аварії на ЧАЕС 1 та 2 категорії. Загалом, у міському бюджеті передбачено 100 тис. грн. для цих цілей.

Запланували представники полтавської влади і одноразову допомогу до Дня матері. Її отримають матері воїнів, загиблих в Афганістані та полеглих в зоні проведення АТО на Сході України. Виплата складе по 2 тис. грн., загальні видатки — 50 тис. грн.

Кошти у сумі 222 тис. грн. закладені і на фінансову підтримку громадських організацій, що опікуються воїнами-інтернаціоналістами. З них 172 тис. грн. отримає Полтавська міська Спілка ветеранів війни в Афганістані.

Урочистості з нагоди 28 річниці виводу військ з Афганістану Урочистості з нагоди 28 річниці виводу військ з Афганістану

Заступник міського голови Віталій Нікіпелов та депутат міської ради Володимир Корнійчук на вечорі вшанування воїнів-інтернаціоналістів Заступник міського голови Віталій Нікіпелов та депутат міської ради Володимир Корнійчук на вечорі вшанування воїнів-інтернаціоналістів

Учасники заходу Учасники заходу

У рамках відзначення Дня вшанування учасників бойових дій на території інших держав та 28-ої річниці виведення військ з Афганістану у місті проходить низка заходів. Урочистості з цього приводу відбулись 10 лютого в міському Будинку культури. Воїнів-інтернаціоналістів та членів їхніх родин привітав заступник міського голови Віталій Нікіпелов. Він зауважив: бойовий досвід як офіцерів, так і солдатів-інтернаціоналістів, став запорукою будівництва сучасного війська. 

15 лютого у Полтаві відбудеться традиційне покладання квітів до пам’ятного знаку «Синам Полтавщини, загиблим в Афганістані у 1979-1989 роках».

За матеріалами прес-служби Полтавської міської ради