Полтавські фахівці взяли участь у засіданні Координаційної ради проекту «Інтегрований розвиток міст в Україні»

З 4 по 6 липня у м. Вінниці проходило засідання Координаційної ради проекту «Інтегрований розвиток міст в Україні».

Учасниками Координаційної ради від Полтави стали фахівці КО «Інститут розвитку міста» на чолі з його директором Юрієм Левченком. Також у засіданні взяли участь директор департаменту містобудування, архітектури та планування територій Міністерства регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України Сергій Білоцей, професор з Німеччини доктор Бреннер, керівник проекту «Інтегрований розвиток міст в Україні» німецької урядової компанії Deutsche Gesellschaft für Internationale Zusammenarbeit (GIZ) GmbH Матіас Брандт та інші.

Відкрив засідання Вінницький міський голова Сергій Моргунов, зазначивши, що проект важливий не лише для Вінниці, а й для всієї України. Представники міст-учасників проекту відзвітувалися про хід реалізації проекту та подальші кроки в роботі.

На сьогодні проект реалізується в 4 містах — Вінниці, Житомирі, Чернівцях і Полтаві. Про успіхи Полтави розповів директор КО «Інститут розвитку міста» Юрій Левченко. Він повідомив, що вже зроблено та окреслив подальші плани.

— Сьогодні визначено основні напрями, в яких потрібно працювати при створенні стратегії «Інтегрованого розвитку міста Полтави 2030», — говорить Юрій Левченко. — Це диверсифікація економіки, посилення статусу Полтави, як регіонального центру, реформування транспортної інфраструктури й мобільності, розвиток туризму, рекреації, культури, напрям житлової інфраструктури, довкілля та екології. По кожному із цих напрямів створені тематичні робочі групи, до складу яких входять експерти та фахівці від влади, громади, бізнесу.

Загалом розглянули актуальний стан реформування містобудівної діяльності в Україні, реформування законодавчої та нормативної бази в сфері міського розвитку й містобудування, презентацію нового проекту закону з просторового планування в Україні, організаційні моделі для управління моніторингу міського розвитку та містобудування на рівні міської ради.

Також презентували випускні проекти чотирьох учасників елітної міжнародної школи «CANactions». Протягом навчального року полтавці вивчали в предмети, пов’язані з сучасним просторовим розвитком міста. По закінченні навчання створили випускний проект: «Як досягти консенсусу щодо Полтавської набережної», який також обговорювався на засіданні. Ймовірно навчальний курс у школі «CANactions 2017-2018» для полтавців продовжиться.

Нещодавно, на засіданні Координаційної ради у Вінниці відкрили другий офіс проекту та інформаційного центру «Інтегрованого розвитку Вінниці 2030». Перший такий з’явився в березні цього року в Полтаві. До кінця року планується їхнє відкриття в Житомирі та Чернівцях.

Запрошені ознайомилися з демо-проектом від Полтави — майданчиком та вхідною групою на території парку «Перемога». Також їм представили цілі, процедури, відкриті питання по інфраструктурних проектах, які реалізовуватимуться в містах-учасниках проекту «Інтегрований розвиток міст в Україні 2030» у 2018 році.

Демо- та інфраструктурні проекти реалізовуватимуться за кошти Німеччини та українських муніципалітетів.

За матеріалами прес-служби Полтавської міської ради