Полтавські діти з особливими потребами, за підтримки міського голови, відвідали харківський дельфінарій та «Фельдман-екопарк»

Серед членів громадської організації «Асоціація дітей інвалідів та інвалідів з дитинства» — близько тисячі дітлахів. Уже багато років активно підтримує асоціацію міський голова Олександр Мамай. До Міжнародного дня захисту дітей він організував для юних полтавців подорож до Харкова. Діти відвідали дельфінарій «Немо» та «Фельдман-екопарк».

Про першу в житті зустріч з дельфінами діти та їхні батьки розповідають із захопленням. Серед тих, хто долучився до поїздки, і родина Дудників:

— Не уявляєте навіть, як сяяли очі радістю у моєї дитини, коли вона побачила дельфіна, який ледь-ледь визирнув з басейну, — розповіла мама дитини-інваліда Інна Миколаївна. — А як сміявся Максим, коли розпочалась вистава і тварини, виконуючи трюки, вистрибували високо з води. І взагалі незабутня мить, коли син зміг торкнутися дельфіна… Для мене, як для мами, то була справжня втіха. Дельфінів ми побачили вперше. Не впевнена в тому, що змогла б самотужки подарувати такий яскравий день своїй дитині. Тому дякую міському голові за те, що допомагає нашим дітям.

Міський голова Олександр Мамай особисто бажав щасливої дороги кожній групі Міський голова Олександр Мамай особисто бажав щасливої дороги кожній групі

Щирими враженнями про відвідини дельфінарію поділились і дітлахи.

— Мені дуже-дуже сподобалась вистава з морськими котиками і дельфінами, — радіє десятирічна Настя Коваленко. — Вони дуже розумні і красиві. А як високо стрибають дельфіни з води! На мене навіть бризки попали! А ще нам розповіли багато цікавого про дельфінів і що їх треба захищати, і ще турбуватися про всіх тварин. Це була супер поїздка!

Захоплююча вистава вразила і маленьких, і дорослих Захоплююча вистава вразила і маленьких, і дорослих

Чекала на поїздку в дельфінарій і родина Волошиних. Мама Олександра Миколаївна розповіла, що її син Роман у ніч перед подорожжю не міг заснути, а вранці прокинувся раніше за всіх:

— Ромчик з нетерпінням чекав того омріяного ранку. Справжньою пригодою для нього було все. Він був зі своїми друзями, в приємному для себе оточенні. Мабуть, усі діти люблять кудись подорожувати і чи не найбільше їх приваблює саме процес мандрівки. І Ромі це подобається. Під час вистави я бачила, що він спокійний, зацікавлений. Упевнена, що година радості, отримана від споглядання за тваринами, позитивно вплине на його самопочуття. 

Розважали дітей не лише дельфіни, а й морські котики Розважали дітей не лише дельфіни, а й морські котики

А після веселого знайомства з дельфінами та морськими котиками на всіх дітей чекала захоплююча екскурсія «Фельдман-екопарком». Там діти відпочили, розважилися на гойдалках, прогулялись алеями, а ще поспілкувались з тваринами, які живуть на території парку.

Взаємодія з живою природою виконує неабиякі реабілітаційні функції. Навіть години спілкування особливої дитини з тваринами достатньо для того, аби помітити зміни у її поведінці. 

— Окрім гарно проведеного часу на території дельфінарію, ми мали можливість побувати ще в одному не менш цікавому місці Харкова, — поділилася враженнями мама, яка виховує дитину з інвалідністю, Юлія Голубіхіна. — Найбільше, звісно ж, на території парку сподобався так званий контактний дворик, де наші дітки могли поспілкуватися з різними тваринами. Мій син Данилко гладив їх, зазирав в очі, з цікавістю торкався, відчував їхні емоції. Усі тваринки були спокійні та лагідні, тому я зовсім не переживала за свою дитину в момент, коли вона «товаришувала» з ними. Для нас, батьків, кожен успіх наших діток — найбільше щастя. Шлях до тих маленьких успіхів — нелегкий. І добре, коли тебе підтримують не лише рідні й близькі. 

Фото на згадку у «Фельдман-екопарк» Фото на згадку у «Фельдман-екопарк»

Таких радісних поїздок полтавських дітлахів до Харкова було вже чотири. Участь у них взяли понад 3 сотні дітей з особливими потребами.

За матеріалами прес-служби Полтавської міської ради