Полтавські діти вже встигли засумувати за партами і поринули у віртуальне життя

Вчора в приміщенні ОДА відбулася Координаційна рада у справах дітей. На порядок денний винесли проблему попередження дитячої безпритульності, профілактики правопорушень серед дітей та захист їх від жорстокого поводження. Традиційно, Координаційна рада проводиться на початку нового навчального року. Бо ж однією з проблем цієї сфери залишається відмова дітей відвідувати навчальні заклади. І що не менш прикро, іноді батьки самі виправдовують своїх чад.

Другий місяць в області триває Всеукраїнський профілактичних захід «Урок». Таким чином, на початок минулого тижня поліціянтами та працівниками соціальних служб було виявлено 31 дитину,що не приступила до занять. З них восьмеро через невиконання батьками своїх професійних обов’язків, ще восьмеро самовільно залишали навчальний заклад та семеро через відсутність контролю батьками, які перебувають на заробітках у Польщі та Італії. Місце перебування п’ятьох встановлюється і один школяр хворіє. Також більше 2000 внутрішньо переміщених осіб зверталися з проханням влаштувати у місцеві школи дітей. Як зазначили учасники Координаційної ради, багато підлітків проміняла школу не на вулицю, а на комп’ютер. І стають жертвами інтернет-шахраїв, аферистів, шантажистів чи навіть своїх ровесників. На щастя, на Полтавщині не зафіксували жодного факту участі дітей в інтернет-іграх, які призводять до трагічних наслідків.

Також голова Координаційної ради Інна Конончук порадувала присутніх позитивною тенденцією стосовно створення в області патронажних сімей. Даний проект почав реалізовуватися на Полтавщині минулого року. На сьогодні вже створено чотири патронажні сім’ї у Диканському, Козельщинському, Решетилівському та Хорольському районах. У патронажні родини влаштували чотирьох дітей.

Начальник ювенальної превенції ГУ НП у Полтавській області Ірина Карюк розповіла, що з початку року правоохоронці отримали 308 заяв про зникнення дітей. Більшість з них вдавалося знайти протягом доби. У деяких випадках на пошуки витрачали близько тижня. З початку року правоохоронці провели 301 профілактичний рейд. Виявили 95 дітей, з яких 70 попередили і 25 вилучили з родин.

На Координаційні раді вирішили до 22 жовтня залучити до навчання всіх дітей-прогульників.

Юлія Самозвон.

Також полтавських дітей вчили протистояти булінгу.