Полтавські аудитори виявили у Дослідної станції втрат на 170 тис. грн

Полтавська державна сільськогосподарська дослідна станція ім. М.І. ВавиловаПолтавська державна сільськогосподарська дослідна станція ім. М.І. Вавилова | Фото: poltava.to

Фахівці Держаудитслужби провели ревізію роботи Полтавської державної сільськогосподарської дослідної станції ім. М.І. Вавілова за останні два роки

Фахівці Управління Північно-східного офісу Держаудитслужби в Полтавській області провели ревізію у Полтавській державній сільськогосподарській дослідній станції ім. М.І. Вавілова Інституту свинарства і агропромислового виробництва НААН України. Ревізія охопила період її діяльності упродовж 2015-2017 років. Як повідомляє прес-служба відомства, під час ревізії виявлено порушень, що призвели до втрат фінансових і матеріальних ресурсів, на суму понад 170 тис. грн.

Через неналежний контроль відповідальних осіб установи за повнотою та своєчасністю сплати винагороди за ліцензійними договорами дослідна станція недоотримала доходів на суму 113 тис. грн.

Крім того, 36 тис. грн було зайво витрачено на оплату виконаних робіт за договорами цивільно-правового характеру, виконання яких передбачено посадовими інструкціями працівників дослідної станції.

Серед інших порушень було виявлено зайву сплату земельного податку майже на 11 тис. грн та оплату завищеної вартості науково-технічної продукції на суму 10 тис. грн.

За виявлені порушення п’ятьох посадових осіб притягнуто до адміністративної відповідальності.

Матеріали ревізії передано до правоохоронних органів.

Нагадаємо, у травні 2017 року прокуратура відкрила кримінальне провадження щодо посадовців 14 державних підприємств Полтавщини, підозрюючи останніх у незаконній передачі третім особам земельних ділянок, серед яких і Дослідне поле.

Ян ПРУГЛО, «Полтавщина»