Полтавські активісти хочуть перейменувати вулицю на честь Богдана Гаврилишина

Жителі міста звернулися до Олександра Мамая з проханням перейменувати одну з вулиць у Київському районі міста на честь одного з найвідоміших та найвпливовіших українців у світі — Богдана Гаврилишина

Полтавські активісти направили міському голові письмове звернення з проханням перейменувати вулицю Халтуріна на честь Богдана Гаврилишина.

«Шановний Олександре Федоровичу! Від імені жителів міста Полтави, громадських активістів, журналістів, учасників навчальних програм Благодійного фонду Богдана Гаврилишина: Політична школи імені Богдана Гаврилишина, Школа депутатів місцевих рад, «Молодь змінить Україну», — просимо Вас розпочати процес перейменування з вулиці Халтуріна у м. Полтаві на честь Богдана Дмитровича Гаврилишина», — ідеться у зверненні.

У зверненні активісти також обґрунтували доцільність такого перейменування. Богдан Гаврилишин — це українсько-канадсько-швейцарський економіст, професор, благодійник, громадський діяч, член Римського клубу, засновник першої бізнес-школи на теренах СНД у м. Києві, радник трьох президентів України, один із організаторів Всесвітнього економічного форуму у Давосі (Швейцарія).

Богдан Гаврилишин тісно пов’язаний з Полтавою. Він не лише часто відвідував наше місто, а й постійно підтримував український народний хор «Калина» при ПНПУ ім. В. Г. Короленка.

Звернення підтримали близько 100 представників громадянського суспільства. Серед підписантів — громадські активісти, журналісти, політики, представники обласної влади.

Ініціативна група уже подала до міської ради проект рішення про перейменування вулиці Халтуріна в Київському районі міста на вулицю імені Богдана Гаврилишина. Для того, щоб потрапити на голосування на сесії міськради, проект має пройти через ряд депутатських комісій.

Нагадаємо, що вперше ідея перейменувати одну з вулиць у Полтаві на честь видатного українця виникла у місцевих жителів ще восени минулого року після його смерті. Тоді полтавці пропонували назвати на честь Богдана Гаврилишина одну з трьох вулиць: Першотравневий проспект, вулицю Сакко або вулицю Халтуріна.

Наталія НОРІЦИНА