Полтавське управління освіти планує закупити 110 тонн картоплі вдвічі дорожче ринкової ціни

Полтавські освітяни через тендер обрали постачальника картоплі до дитячих садків: переміг ФОП Володимир Сергієнко з пропозицією 10 грн/кг

25 липня 2017 року управління освіти виконавчого комітету Полтавської міської ради оголосило тендер на закупівлю 110 тонн картоплі для дитячих садків міста. На тендер заявилося 5 учасників, але пропозицію 4-х з них відхилили:

Підприємець Первинна пропозиція, грн Остаточна пропозиція, грн Результат
ФОП Наталія Мазаратій 539 000 345 400 відхилено
ФОП Олег Мицюра 660 000 346 500 відхилено
ФОП Дмитро Березін 701 800 642 400 відхилено
ФОП Юрій Березін 979 000 979 000 відхилено
ФОП Володимир Сергієнко 1 078 000 1 078 000 оголошено про намір укласти договір

Як бачимо, лише Наталія Мазаратій й Олег Мицюра змагались за перемогу. Дмитро Березін намагався «обігнати» Олега Мицюру, але не конкурував з Наталією Мазаратій. Двоє ж учасників взагалі не приймали участь в торгах.

Після аукціону Наталія Мазаратій, Юрій та Дмитро Березіни не надали протягом 5 днів документи, що підтверджують відсутність в них податкового боргу, й довідку про несудимість, тому тендерний комітет був вимушений відхилити їх пропозиції.

Пропозицію Олега Мицюри тендерний комітет відхилив з власної ініціативи через «проблеми з документацію». Довідка про працівників та матеріально-технічну базу надана не за формою, а строк терміну дії договору, який учасник надав в знак підтвердження аналогічного досвіду, ще не сплив.

Залишився єдиний учасник з яким влада оголосила про намір укласти договір — ФОП Володимир Сергієнко. Він не змінював ціну на торгах й отримав можливість продати дитсадкам картоплю по ціні 9,80 грн за кілограм. Попри те, що «оптова» ціна картоплі в «сітці» на Центральному ринку Полтави становить 5 грн/кг.

Більш того, сам Володимир Сергієнко продає її за такою ціною, але не дитсадкам Полтави. 31 серпня цього року він уклав договір з відділом освіти Полтавської райдержадміністрації, за яким вартість одного кілограму картоплі — 5 грн.

Навчальні заклади Полтавського району отримають картоплю по 5 грн/кг Навчальні заклади Полтавського району отримають картоплю по 5 грн/кг

Дивно, що райдержадміністрація без тендеру замовляє у Володимира Сергієнка картоплю за 5 грн/кг, а місцева влада, з проведенням тендеру, має намір придбати такий же товар у Володимира Сергієнка за 10 грн/кг.

Також дивно, що Наталія Мазаратій ще кілька місяців тому не мала проблем з документами й отримувала підряди від управління освіти. Тепер же вона не може підтвердити свою пропозицію.

Більш дивним є те, що Наталія Мазаратій на тендері надає довіреність на фургон від Євгенія Лелюха, який на власній сторінці у соцмережі вказує місцем роботи «ПП Сергієнко».

Минулого року, попри рішення АМКУ, влада «протягувала» Наталію Мазаратій в якості постачальника дитячих подарункових наборів до Нового року. Тоді антимонопольники заблокували тендер й й місцеві «освітяни» вирішили розбити закупівлю на «допороги». В результаті постачальниками «потрібних» наборів стала Наталія Мазаратій й Дмитро Березін.

Сам Дмитро Березін, як й Юрій Березін, на цьому тендері не намагався конкурувати з Наталією Мазаратій. Тобто фактично Березіни виконували роль технічних кандидатів, тому не дивно, що після аукціону вони разом з Мазаратій самоусунулися від перемоги.

Результатом таких маневрів є картопля для дитячих садків Полтави за 10 грн/кг. Ми сподіваємось, що в закупівельний процес втрутиться АМКУ, адже є сумніви щодо законності таких маневрів й ринковості ціни.

Максим САМОЙДЮК, «Полтавщина»