Полтавське управління освіти отримало шанс придбати картоплю для дитсадків за ринковою ціною

Замість ФОП Сергієнко на тендер заявилося ТОВ «ТК «Світ продуктів» Сергія Ласкавенка Замість ФОП Сергієнко на тендер заявилося ТОВ «ТК «Світ продуктів» Сергія Ласкавенка

У Полтаві провели другий аукціон на закупівлю 110 тонн картоплі — виграла фірма із найдешевшою пропозицією у 4,4 грн за кг

28 вересня управління освіти Полтавського міськвиконкому провело аукціон на закупівлю 110 тонн картоплі для 50 дитсадків. Це вже друга спроба закупити овоч і тепер ціна знизилася вдвічі. Про це «Полтавщині» стало відомо з порталу ProZorro.

Нагадаємо, попередній тендер був проведений близько місяця тому. Тоді дитсадкам мало не закупили картоплю за ціною, вдвічі дорожчою від ринкової. Пропозиція ФОП Сергієнка Володимира Івановича продати товар за 9,8 грн/кг була єдиною, яка підійшла, бо інші учасники або відмовилися, або мали проблеми з документами. При цьому звичайна ціна картоплі на той час складала 5 грн/кг.

За тиждень тендерна комісія ретельніше перевірила документи Сергієнка і знайшла проблеми і в нього. Тому тендер скасували, а пізніше оголосили новий. На нього заявилося чотири учасники, половина з яких прийшли з попереднього конкурсу. Ще один пов’язаний із його переможцем.

Підприємець Первинна пропозиція, грн Остаточна пропозиція, грн
ТОВ «Торгова компанія «Світ продуктів» 481 800 481 800
ФОП Мазаратій Наталія Іванівна 902 000 534 600
ФОП Кирдан Тетяна Олегівна 699 600 647 900
ФОП Березін Юрій Михайлович 979 000 979 000

Як бачимо, Володимир Сергієнко вирішив не брати безпосередню участь у другому тендері. Але чи так це насправді, ще питання. Переможець цього аукціону пов’язаний із ним. Вказаний у реєстрі Мін’юсту контактний телефон «ТК «Світ продуктів» збігається із тим, що Сергієнко В.І. залишив для контактів під час продажу вантажівки Daewoo Lublin у 2012 році. Крім того, обидва орендують приміщення у ПАТ «Полтавахолод» по вул. Зіньківській, 51/2.

У Сергієнка і у ТОВ «ТК «Світ продуктів», яким керує Ласкавенко, єдиний контактний номер У Сергієнка і у ТОВ «ТК «Світ продуктів» єдиний контактний номер

Не менш цікавий і сам процес сьогоднішнього аукціону. Наприклад, ФОП Березін Юрій Михайлович із найвищою ціною вирішив взагалі її не знижувати. Інші два ФОПи торгувалися між собою, але не опускали пропозиції нижче від «ТК «Світ продуктів». Можливо, вони розраховують на те, що пропозиція переможця не буде акцептована.

Якщо така ситуація дійсно відбудеться, то, враховуючи досвід попередніх конкурсів управління освіти з тими ж учасниками, сценарій може розгорнутися наступним чином.

Тетяна Кирдан відмовиться від підписання договору, як це було під час закупівлі капусти для тих же дитсадків. Наталія Мазаратій забуде надати необхідні документи, як це було за її участі на постачання картоплі та капусти. І залишиться найвища пропозиція Юрія Березіна — 8,9 грн/кг. Це все ще майже вдвічі вище він ринкової ціни, але, принаймні, на 90 копійок менше від минулої пропозиції Володимира Сергієнка.

Поки ж в управління освіти Полтавського міськвиконкому з’явилася можливість закупити для дітлахів картоплю за ринковою ціною. Чи вдасться чиновникам її використати, побачимо за тиждень-три — коли тендерний комітет перевірить усі документи учасників.

Дарина СИНИЦЬКА, «Полтавщина»