Полтавське СІЗО попросило в області 1,5 млн грн на ремонт, бо через дірявий дах хворіють ув’язнені

Полтавська установа виконання покарань попросила депутатів облради 1,5 млн грн на ремонт даху та слідчих кабінетів

Сьогодні в Полтавські обласній раді відбулося засідання депутатської комісії з питань правоохоронної діяльності. До депутатів звернулися представники ДУ «Полтавська установа виконання покарань (№ 23)». Керівництво СІЗО попросило у депутатів 1,2 млн грн на ремонт режимного корпусу № 1 площею 700 м² (де знаходяться ув’язнені та засуджені) та 287 тисяч грн на ремонт слідчих кабінетів.

— Установа перебуває в аварійному стані. Будівля протікає і руйнується. В камерах утворюється пліснява та сирість, що впливає на розвиток епідеміологічних захворювань в ув’язнених та засуджених. А також створюються нелюдські умови тримання. В установі перебувають 400 засуджених. В літній період нагрівається покрівля. Температура в камерах вище 30 градусів спричинює задуху та випарювання повітря, — розповів представник установи.

Депутати комісії одноголосно підтримали звернення щодо виділення 1,5 млн грн з обласного бюджету не ремонт даху у СІЗО. Деякі навіть пожартували, що потрібно голосувати, щоб їм було зручно у майбутньому.

Кошти виділять, якщо на сесії депутати підтримають проект рішення щодо змін програми забезпечення правопорядку.

Цікаво, що Дирекція кримінально-виконавчої служби України чотири рази проводила тендер на ремонт даху корпусу № 1 Полтавського СІЗО, і чотири рази він «провалювався». Очікувана вартість — 14,4 млн грн. Три рази тендерний комітет відхиляв пропозиції учасників. Причини: документація не відповідає тендерним умовам, не вистачало довідок на техніку, базу та інші речі. Один тендер скасували, бо на нього ніхто не подався.

Нагадаємо, що Полтавське СІЗО зверталося і до міськради. Минулого року вони просили 800 тисяч гривень ремонт даху режимного корпусу № 3. Депутати не були проти, але установа так і не отримала коштів.

Микола ЛИСОГОР, «Полтавщина»