Полтавське обласне лікувально-санаторне управління термомодернізують до кінця осені

У Полтавському обласному лікувально-санаторному управлінні до кінця осені утеплять дах та горищне приміщення. У рамках термомодернізації будівельники вже замінили вікна.

Департамент будівництва, містобудування і архітектури та житлово-комунального господарства Полтавської ОДА термомодернізує Полтавську обласну клінічну лікарню відновного лікування та діагностики з обласними центрами планування сім’ї та репродукції людини, медичної генетики. Крім цього, на об’єкті проведуть зовнішні роботи. 

Розпорядником коштів виступив замовник — Департамент будівництва. Генеральний проект розробило ПП «Дікон-Буд». 24 жовтня замовник підписав контракт з ТОВ «Марк Строй» на суму договору 9,3 млн грн. 

Цього року на об’єкт виділили 4,4 млн грн. Планується комплексна термомодернізація корпусу «лікаснупру». Будівельники почали з робіт на даху — раніше він протікав. Разом з горищем його утеплять до кінця осені. На об’єкті вже замінили вікна. 

— Кожен правильний господар, розпочинає роботи зверху. Так і ми стартуємо з даху. І це один з головних етапів комплексного утеплення. Щоб будівля взимку залишалася максимально теплою, заміною вікон ми не обмежимось, — головний інженер проекту фірми «Дікон-буд» Сергій Мурза. — Ми ведемо авторський нагляд та перевірятимемо хід робіт і надалі. 

Сьогодні на виїзній нараді представники Департаменту будівництва, проектної фірми «Дікон-буд» та підрядника обговорили варіанти матеріалу для покрівлі — металочерепицю та профільований лист. Оптимальним для зовнішньої верхньої сторони даху обрали останній. 

— Він підходить і за характеристиками, і за кольором, оскільки попередні ремонтники постелили металеву покрівлю. Тож покладемо енергоефективний та естетичний матеріал, — додав Сергій Мурза.

Корпус обладнають системою запобігання протікання. Термомодернізують також цокольний поверх і фундамент.

На об’єкті проведуть ряд зовнішніх робіт. Аби будівля тримала тепло, підрядник утеплить всі зовнішні огороджувальні конструкції. Наступного року будівельники почнуть та закінчать фасадні роботи.

Горищне перекриття утеплять знизу мінераловатним утеплювачем, товщиною 200 мм. Головна його перевага — він не боїться вологи. Приміщення між стелею та дахом не експлуатується, однак грає велику роль в процесі термомодернізації. Воно має виглядати відповідно.

— Наша область зараз особливо піклується про енергоефективність соціальних будівель. Це не перший наш об’єкт з термомодернізації. Плануємо утеплити старий корпус Полтавського обласного кардіодиспансеру та блок «А» школи в Заводському, — зауважив директор обласного Департаменту будівництва Тимофій Голбан. — На цьому проекті, до кінця року закінчимо утеплення даху, наступного — займатимемося зовнішніми роботами. 

Наразі Департамент проводить термомодернізацію в Горбанівському геріатричному пансіонаті, Ліщинівському психоневрологічному будинку-інтернаті, Зінківському будинку-інтернаті, Гоголівському та Комендантівському будинках культури, та в Полтавській обласній бібліотеці для юнацтва імені Олеся Гончара.

Прес-служба Полтавської ОДА