Полтавське комунальне підприємство мало шанс зекономити на сміттєвих баках 750 тис. грн, але відмовило всім учасникам

Контейнери для сміття на вулиці Опитній Контейнери для сміття на вулиці Опитній | Фото: poltava.to

Полтавське комунальне підприємство знайшло недоліки в усіх учасників тендера на закупівлю 300 контейнерів для сміття за 3 млн грн

Полтавське КАТП-1628 відхилило пропозиції усіх п’ятьох учасників тендера на закупівлю 300 контейнерів для сміття. Відповідні рішення воно опублікувало на ProZorro упродовж вересня та жовтня. Сам конкурс поки не скасували, але його вже можна вважати таким, що не відбувся.

Нагадаємо, тендер на придбання контейнерів для сміття КАТП-1628 оголосило 4 вересня цього року. Очікувана вартість 300 контейнерів складала 3 млн грн. Тобто замовник припускав, що ціна одного баку може складати близько 10 тис. грн. За умовами тендера, у вартість також входить доставка товару.

Аукціон на закупівлю відбувся місяць тому — 20 вересня. На неї заявилося 5 учасників із наступними пропозиціями.

Учасник Місто Первинна пропоз., млн грн Остаточ. пропоз., млн грн Ціна за один контейнер, грн
ТОВ «Запоріжкомунсталь» Запоріжжя 2,25 2,25 7495
ТОВ «Югсталь» Запоріжжя 2,67 2,54 8467
ТОВ «Абітек-Інжиніринг» Запоріжжя 2,54 2,54 8472
ПАТ «Полтавський машинобудівний завод» Полтава 3,00 2,60 8667
ТОВ «Еко-Львів» Львів 2,66 2,64 8790

За два тижні замовник знайшов порушення у перших чотирьох учасників і оголосив про намір укласти договір із «Еко-Львів», яке запропонувало найвищу ціну за 300 контейнерів. У двох випадках вказані недоліки суперечували один одному.

  1. ТОВ «Запоріжкомунсталь» не надало інформації про потужності для оброблення контейнерів оцинкуванням. Тобто підприємство не змогло довести, що дійсно має обладнання для того, щоб правильно обробити баки. Крім того, товариство подало довідку про наявність обладнання та матеріально-технічної бази не у відповідній формі.
  2. ТОВ «Югсталь» взагалі не надав довідку про наявність матеріально-технічної бази. При цьому тендерний комітет зазначив, що її треба було подавати у довільній формі. Яку форму такої ж довідки замовник хотів від попереднього учасника, невідомо.
  3. ТОВ «Абітек-Інжиніринг» та ПАТ «Полтавський машинобудівний завод» не надали інформації про походження матеріалів, з яких виготовлятимуться контейнери.

За 10 днів тендерному комітету довелося відхилити і пропозицію львів’ян. Фірма упродовж 5 днів не подала заповнену форму тендерної пропозиції, приведеної у відповідність за результатами аукціону. Учасник мав зазначити технічні характеристики та параметри контейнерів, а також вказати ціну за одиницю та загальну вартість.

Таким чином, КАТП-1628 мало шанс зекономити на закупівлі від 363 тис. грн до 751,5 тис. грн. Скористатися ним їм не вдалося. Можливо, натомість у бюджеті взагалі залишиться 3 млн грн, якщо процедуру закупівлі не оголосять наново. Така можливість існує, адже, за нашими підрахунками, на балансі підприємства вже має бути 3100 сміттєвих баків. Інформації про те, чи відповідає ця цифра дійсності і наскільки реальна потреба міста у додаткових сміттєвих контейнерах, нам надати відмовилися.

Нагадаємо, схожий тендер на закупівлю 500 баків комунальне підприємство проводило у 2015 році. Закупити контейнери вдалося з другої спроби, бо на перший конкурс заявився лише один учасник. Тоді ціна за один сміттєвий бак склала 7,8 тис. грн.

Дарина СИНИЦЬКА, «Полтавщина»