Полтавська спеціалізована школа №3 перебуває в стані реконструкції із 2017 року

— Будівлі школи вже більше 100 років і косметичним ремонтом вже не могли обійтись. Потрібно було негайно розпочинати капітальний ремонт. В першу чергу було проведено реставрацію даху..

Ремонтні роботи в приміщенні школи продовжуються в неурочний час в частині приміщень, які не використовуються для навчання. На літніх канікулах реконструкція буде продовжуватись повним ходом, адже потрібно замінити поверхові перекриття і відремонтувати навчальні кабінети, — розповіла Ірина Гринь, директор навчального закладу.

Коментуючи ситуацію, депутат Полтавської міської ради, голова комісії з питань містобудування, архітектури, розвитку міського господарства, транспорту,розвитку підприємницької діяльності, розвитку міста, інвестицій, туризму Олег Бєлоножко, зокрема наголосив, що наразі найбільшою проблемою під час реалізації подібних проектів є пошук такого підрядника, який б відповідав високим вимогам допуску до реконструкції об’єктів.історичної спадщини, адже щоб отримати таку ліцензію, треба відповідати великій кількості вимог. Це має бути підприємство з гідною історією, репутацією.

Через те, що ці моменти не були враховані, були проблеми під час реконструкції, наприклад, пішохідних переходів, інших об’єктів.

Олег Бєлоножко зазначив також, що претензій в цьому сенсі до підрядника, який виконує роботи в спеціалізованій школі № 3 немає, роботи тривають в нормальному режимі, видимих проблем з якістю наразі не зафіксовано.

Як поінформували в підрядній організації, що здійснює реконструкцію школи, наразі освоєно капіталовкладень — 6 млн. 276,34 тис. грн.

Стовідсотково виконано роботи із заміни перекриття другого поверху, а також підсилення балок перекриття та установки металевих конструкцій.

На стадії закінчення роботи з облаштування покрівлі з листової сталі та встановлення метало пластикових віконних блоків. На третину виконаний ремонт фасаду будівлі.

Роботи тривають згідно уточненого графіка.

Будівельники також поінформували, що сума пенсійного податку, сплаченого під час реалізації проекту склала 235,9 тис. грн., прибуткового податку — 210,10 тис. грн., 1,5% військового збору — 20,3 тис. грн.

Важливо, що в ході реконструкції вдалося зменшити вартість робіт (проти договірної) на 1 млн. 622,5 тис. грн.

Микола ЛЕБІДЬ, журналіст