Полтавська поліція розслідує справу розтрати бюджетних коштів директором та завгоспом школи № 38

У Полтаві розслідують справу щодо махінацій із працевлаштуванням, підрядами та батьківськими коштами у 38-й школі, які проводили директор та завгосп, змовившись із посадовцями управління освіти

У Полтаві поліція веде розслідування за ознаками розтрати бюджетних коштів у школі № 38. Слідчі підозрюють, що посадовці управління освіти Полтавського міськвиконкому домовилися із директором та завгоспом закладу і упродовж 2012-2015 років проводили махінації із бюджетними та іншими коштами. Справа відкрита за ч.3 с. 191 ККУ (Привласнення, розтрата майна або заволодіння ним шляхом зловживання службовим становищем). Про це «Полтавщині» стало відомо з реєстру судових рішень.

Згідно з матеріалами судових розглядів, правоохоронці виявили порушення, які завдали збитків державі через розтрату коштів бюджету. На думку поліції, директор та завгосп (замдиректора з господарської роботи) 38-ї школи:

  1. Фіктивно влаштовували осіб на посади викладачів і техперсоналу.
  2. Оформляли на них карткові рахунки.
  3. Заповнювали табелі робочого часу на працівників, які не виконували роботи і не з’являлися на робочому місці.
  4. Знімали зарплату фіктивних працівників з карток.
  5. Використовували батьківські кошти на «непередбачувані витрати», роботи та послуги.
  6. Залучали підрядників, які виконували роботи за завищеними цінами на підставі завідомо підроблених договорів та актів виконаних робіт.

Також слідчі підозрюють, що службовці управління освіти вчинювали незаконні дії під час проведення торгів на послуги з організації харчування та постачання товарно-матеріальних цінностей на утримання навчальних закладів міста (а не тільки 38-ї школи). Для цього вони змовилися із директорами навчальних закладів. Розмір завданих такими діями збитків слідчі поки з’ясовують.

Зазначимо, що за даними офіційного сайту управління освіти виконкому Полтавської міськради, директором школи № 38 є Юрій Дмитрович Говорун. Він займає цю посаду, як мінімум, з 2010 року. Крім того, він є депутатом Київської районної у місті Полтави ради від партії «Рідне місто».

Завгоспом цієї 38-ї школи є Ольга Миколаївна Нестеренко. Обвинувальний акт щодо неї вже передали до Київського райсуду Полтави, у якому вже призначили підготовче судове засідання.

Юрій Говорун та Ольга Нестеренко Юрій Говорун та Ольга Нестеренко | Фото: 38schoolpoltava.ucoz.ru

Схожі махінації у дитячому садку № 77 «Джерельце» викрили правоохоронці взимку цього року. Упродовж 2012-2015 років завідувачка закладу Олена Черкас прийняла на роботу чотирьох людей, які не пропрацювали жодного дня. Зарплату за нібито відпрацьовані години жінка залишила собі. Судові розгляди щодо цієї справи досі продовжуються.

Нагадаємо, два тижні тому з посади начальника управління освіти Полтавського міськвиконкому була звільнена Наталія Дорохова. За її словами, вона пішла за власним бажанням і перейшла на посаду заступника.

Дарина СИНИЦЬКА, «Полтавщина»