Полтавська облрада викинула на вітер 300 тисяч — на проект перетворення магазину «Планета» у ЦНАП, який не відбувся

Ремонт у приміщення колишнього магазину «Планета» в травні 2018 рокуРемонт у приміщення колишнього магазину «Планета» в травні 2018 року | Фото: poltava.to

Обласна рада спочатку витратила кошти на ремонт приміщення колишнього книжкового магазину «Планета» під КП «Реєстратор», що на вул. Соборності, 60а — але тепер ці 260 кв.м. здали в оренду під приватний медзаклад

11 липня на засіданні депутатської комісії з питань бюджету та фінансів Полтавської облради депутати ухвалили рішення про надання дозволу ТОВ «Медичний центр № 1 плюс» на проведення капітального ремонту комунального приміщення на вул. Соборності, 60а (біля Палацу дозвілля «Листопад»), із наданням приміщення в оренду. Рішення прийнято на підставі відповідного звернення управління майна Полтавської облради.

Згадане приміщення було відремонтоване до прийняття цього рішення, залишилось, в принципі, тільки повісити табличку. Можна припустити, що депутати легітимізували вже виконане «невід’ємне поліпшення» комунального приміщення. Але цікавим є не тільки цей нюанс.

4 серпня 2017 року

5 липня 2018 року

Це приміщення, площею в 260 кв.м., колись було книжковим магазином «Планета». 14 квітня 2016 року Полтавська облрада прийняла рішення «Про реорганізацією підприємства». Це рішення приймало в управління обласної ради книжковий магазин «Планета» і одночасно, з 1 липня 2016 року, реорганізовувало його в КП «Реєстратор», яке мало працювати в сфері правової діяльності. При цьому юридична адреса підприємства не змінилася — вул. Соборності, 60а.

Під це рішення обласна рада почала витрачати кошти. Бюджетні кошти отримали наступні юридичні особи:

  • ТОВ «Югвент» — 309 тис. 646,8 грн (листопад-грудень 2016 року, проектно-вишукувальні роботи з реконструкції нежитлових приміщень у Центр надання адміністративних послуг);
  • ТОВ «Консультативно-правовий центр «Юрстандарт 2012» — 8 тис. 500 грн (грудень 2016 року, містобудівний розрахунок);
  • ФОП Авдєєва Ніна Миколаївна — 600 грн (травень 2017 року, оцінка нежитлових приміщень);
  • ПП ТАМ «Урбанiстика» — 18 тис. 700 грн (липень 2017 року, розробка проекту розподілу території земельної ділянки).

Всього на приміщення з адресою вул. Соборності, 60а витрачено 337 тис. 447 грн.

Хоча фактично КП «Реєстратор» розміщувався за іншою адресою: вул. Пушкіна, 115, у приміщенні управління майном обласної ради. Ця площа є скромнішою за колишню «Планету» — 28 кв.м. Очолив нове комунальне підприємство Сергій Круговий, який за 2017 рік 54 тис. грн заробітної плати.

Виходить, що кошти громади області витратили на приміщення, де нового комунального підприємства ніколи не було, а згодом його взагалі віддали в оренду приватній структурі без проведення аукціону.

Наші здогади підтвердило й управління Північно-Східного офісу Держаудитслужби в Полтавській області, яке у грудні 2017 року опублікувало звіт, у якому фігурувало й приміщення на Соборності, 60а. Так, аудитори відмітили у своєму звіті, що:

… Таким чином, виділення Управлінням майном обласної ради коштів на проведення видатків з розробки проектно-кошторисної документації без подальшого її використання та на придбання матеріальних цінностей для подальшої передачі їх КП «Реєстратор» без визначення конкретних цілей та завдань з виконання Програми призвело до неефективного використання бюджетних коштів в загальній сумі 486,95 тис. гривень.

Також, аудитом встановлено, що недостатній контроль за порядком укладання договорів підряду, в частині завищення підрядною організацією сум загальновиробничих витрат, врахованих в актах приймання виконаних робіт, призвело до неефективного використання бюджетних коштів в сумі 16,42 тис. гривень.

Хоча, на наш погляд, сума в 486 тис. грн не зовсім коректна, адже туди входить й комп’ютерне обладнання, яке все-таки використовується КП «Реєстратор» за призначенням, тільки за іншою адресою.

Сергій Круговий не пояснив «Полтавщині» таких рішень управління майна, а лише розповів про свою діяльність:

— Ми приблизно 1,5 роки працюємо на вул. Пушкіна, 115, із самого початку. 5 чоловік працює, ми реєструємо нерухомість та юридичні особи. Підприємство на 100% є госпрозрахунковим — скільки заробили, стільки й маємо. Самоокупними стали після 4 місяців діяльності. Незабаром внесемо зміни у статус, щоб змінити адресу з вул. Соборності на вул. Пушкіна.

До речі, у звіті аудиторів є посилання на статтю «Полтавщини», у якій перший заступник голови Полтавської ОДА Андрій Пісоцький у січні 2017 року анонсував створення нового «супер-ЦНАПу» по проекту заступника Міністра регіонального розвитку, будівництва та ЖКГ Лева Парцхаладзе. Аудитори із цього зробили висновок, що обласна влада змінила адресу розміщення Центру надання адміністративних послуг на вул. Соборності, 45. Під це виділено додаткові кошти, а реконструкція будівлі на вул. Соборності, 60а втратила свою актуальність.

Будівництво ЦНАПу на вул. Соборності, 45 вже розпочалося

Сергій Круговий пояснив з цього приводу, що новий ЦНАП охоплюватиме набагато ширший спектр послуг, тоді як в КП «Реєстратор» тільки реєструють нерухомість та юридичні особи + внесення змін. Чи з’єднають у майбутньому новий ЦНАП та КП «Реєстратор» він не знає.

Голова Полтавської облради Олександр Біленький пояснив, що приміщення магазину «Планета» тривалий час ніхто не хотів брати в оренду. В березні 2016 року підприємець із Шишак Наталія Коротич із проектом книгарні-кав’ярні не запропонувала реальних коштів, які б дозволили їй орендувати комунальне приміщення. Олександр Біленький повідомив, що подальшої приватизації нерухомості на Соборності, 60а не відбудеться — приміщення тільки здаватимуть в оренду. Але чому нерухомість не виставили на прозорий аукціон — він не пояснив.

Не ясно в цій історії і те, хто відповість за витрачені 300 тис. грн, які фактично викинули у повітря.

Ян ПРУГЛО, «Полтавщина»