Полтавська облрада стала на крок ближчою

Голова Полтавської обласної ради Олександр Біленький та ГО «Технології проти корупції» підписали меморандум про співпрацю. Звернутися до голови Полтавської облради та його заступників тепер можна буде не виходячи з дому.

Предметом Меморандуму є взаємодія сторін зі створення на території Полтавської області «Системи електронного врядування та електронної демократії». Розпочнеться робота з впровадження трьох тестових стандартних послуг: запис на прийом до голови облради та заступників, звернення — будь які електронні скарги, пропозиції, заяви — і доступ до публічної інформації. Після успішного впровадження цих послуг можна буде думати над тим, як розширити їх прелік. У планах — створення електронних кабінетів усіх депутатів облради, щоб вони могли ефективніше комунікуювати з виборцями. 

Полтава стане першою областю, яка запустить цей сервіс окремо по депутатах. Якщо в подальшому вдасться запустити кабінет кожного депутата, це буде наймасштабніший проект по всій країні. Спираючись на вже реалізовані раніше ініціативи, можна буде зінтергувати електронні кабінети з електронним документообігом, що значно полегшить роботу депутатів з громадянами. Вони зможуть приймати звернення через кабінет і через кабінет надавати відповіді. Депутати зможуть або самі опрацьовувати електронні звернення, або залучати до цього своїх помічників. 

Юлія Городчаніна розповідає про переваги порталу iGov Юлія Городчаніна розповідає про переваги порталу iGov

Координанторка ГО «Технології проти корупції» Юлія Городчаніна наголошує, що від електронних звернень люди чекають, в першу чергу, оперативності. Адміністратору приходить повідомлення про надходження нової заявки і він не зможе забути перевірити електронний кабінет. Для запуску послуги потрібно вказати відповідальну особу, номер телефону, адресу електронної пошти, до якої буде прив’язаний кабінет, та графік прийому. Протягом трьох днів триває тестування роботи послуг. 

Підписання Меморандуму про співпрацю Підписання Меморандуму про співпрацю

Портал державних послуг iGov вже успішно працює в облдержадміністрації та районних адміністраціях. В кожній з них працює мінімум 2-3 послуги, деякі надають більше 10 послуг. Ініціативу впровадження порталу iGov у роботу міської ради депутати поки не підтримують.

Альона ГОНЧАРЕНКО, волонтер ініціативи iGov у Полтаві