Полтавська облрада надала перше погодження дозволу на видобуток газу за останні півтора року

Сьогодні, 26 квітня проходить чергова сесія Полтавської облради. На ній депутати вже встигли розглянули «газові питання». Враховуючи, що облрада 7-го скликання не надавала погодження дозволу на розробку нафтогазових родовищ у нашому регіоні, то ця сесія стала особливою. ТОВ «Аркона газ-енергія» стала першою, хто це погодження отримав.

Вчора мало відбутись засідання комісія з питань паливно-енергетичного комплексу, проте вона не зібралась через відсутність кворуму. Ті ж депутати, які прийшли, рекомендували не погоджувати дозвіл «Аркона газ-енергія», адже представники останньої не підписали так званий договір про «добровільний» соціальний внесок до місцевого бюджету.

Вже зранку, голова облради Олександр Біленький повідомив, що керівництво області «вдарило по руках» з представниками «Аркона газ-енергія» й ті підписали запропоновану їм соціальну угоду. За цією угодою, «Аркона газ-енергія» перерахує до спеціальних фондів бюджетів області 800 тис. грн за погодження дозволу.

Таким чином, після погодження обласною радою («за» 61 з 84 депутатів), підприємству «Аркона газ-енергія» залишилось лише отримати підпис голови Державної служби геології та надр України. Після цього, компанія отримає спецдозвіл на розробку нафтогазових родовищ Свистунівсько-Червонолуцького родовища на території Гадяцького та Лохвицького районів.

Про саме підприємство відомо мало. На минулій сесії облради депутат від «СДП» Олег Діденко повідомляв, що вона наближена до Павла Климця — власника алкогольного холдингу «Олімп».  Також варто зауважити, що інтереси «Аркони газ-енергія» на одній із сесії лобіював нардеп від «Батьківщини» Руслан Богдан.

Згідно з реєстром юросіб Міністерства юстиції України, її бенефіціарами вказані Ігор Мичко та Олександр Нещотний. Зареєстрована вона в Києві. Вказаний у реєстрі контактний номер телефону збігається з номером столичного ресторану «Каравела». Ми телефонували за цим номером, проте марно — ніхто не бере слухавку.

Інші компанії, а саме: «Укргазвидобування», «Арабський енергетичний альянс ЮеЙ», «Астрогаз» погодження дозволу від облради не отримали. Хоча на сесію особисто завітав Раїд Бу-Хамсін — керівник «Арабського енергетичного альянсу ЮеЙ». Він повідомив, що його компанія навіть не бачила в очі угоду, але готова її підписати та перерахувати кошти після погодження дозволу.

Максим САМОЙДЮК, «Полтавщина»