Полтавська область знаходиться на четвертому місці за кількістю середніх підприємств

Сьогодні на апаратній нараді у Полтавській ОДА обговорили розвиток малого та середнього підприємництва. Також роботу в області з легалізації заробітної плати та зайнятості населення.

З метою стабілізації показників плинності кадрів розробили Комплексну програму розвитку малого і середнього підприємництва на 2017-2020 роки. У Полтавській області є потужні середні підприємства, успішно працюють малі підприємства. 

— За структурою малих підприємств та видами економічної діяльності найбільша їх кількість працює у промисловості, будівництві, сільському господарстві, роздрібній торгівлі. За І півріччя 2018 року маємо 80 млрд грн реалізованої промислової продукції, — розповіла директор Департаменту економічного розвитку, торгівлі та залучення інвестицій Полтавської ОДА Інна Іщенко. 

За рейтинговою оцінкою Мінрегіону Полтавська область знаходиться на четвертому місці за показником кількості середніх підприємств. Фінансування на Комплексну програму зростає, більшість районів долучаються до цієї ініціативи та створюють програми підтримки підприємництва. 

— Якщо говорити про напрямки програми, ми спрямовували свої зусилля на багато кроків. Це успішна реалізація освітніх заходів для молоді, запровадження семінарів для студентів, створення бізнес-центрів, які успішно працюють на базі вищих навчальних закладів, — прокоментувала Інна Іщенко. 

Інна Іщенко Інна Іщенко

Також запроваджений механізм фінансово-кредитної підтримки бізнес-проектів малого та середнього підприємництва. Він широко використовується в європейських країнах та успішно діє на Полтавщині в рамках реалізації Комплексної програми. На виконання заходів Комплексної програми у 2018 році з обласного бюджету виділили 1,7 млн грн, у тому числі на фінансову підтримку бізнес-проектів — 1 млн грн, що вдвічі більше ніж минулоріч.

З початку 2018 року фінансову підтримку отримали 12 бізнес-проектів на загальну суму 600 тис. грн. При цьому створено 52 робочих місця. 

— Ми популяризуємо підприємництво: підтримуємо бізнес-проекти, створюємо робочі місця, залучаємо молодь. За І півріччя цього року створили 3693 робочих місця, а завдяки проекту «Рука допомоги» працевлаштували ще 534 учасника. Проводимо й освітні заходи, які допомагають молоді започаткувати власну справу, — поділився перший заступник голови Полтавської ОДА Андрій Пісоцький.

Андрій Пісоцький Андрій Пісоцький

Також область організовує конкурси, такі як «Кращі товари Полтавщини». Так популяризується якісна продукція місцевого виробництва. 

Далі планують продовжувати фінансово-кредитну підтримку МСП, роботу бізнес-інкубаторів при ВНЗ, провести 15 семінарів, розвивати соціальне підприємництво. Також потрібно, щоб райони активізуватися і суб’єкти малого та середнього бізнесу лишалися в області. 

— Є і проблема тіньової економіки, тому потрібно легалізувати заробітну плату та зайнятість населення. Для цього в області вже проводять інформаційно-роз’яснювальну роботу, заходи державного контролю, документальні перевірки, доводять інформацію через ЗМІ. Найбільше неформальної зайнятості населення у будівництві, сільському господарстві, торгівлі, транспорті, наданні послуг та громадському харчуванні. Проте можу запевнити, результат є: на рівні України ми одні з кращих, — прокоментував Андрій Пісоцький. 

За словами начальника Управління Держпраці у Полтавській області Сергія Щербака, у квітні склади паспорт неформальної зайнятості населення. Так виявили, що найбільше нелегальних працівників задіяно в будівництві, сільському господарстві, торгівлі, транспорті, наданні послуг та громадського харчування.

Сергій Щербак Сергій Щербак

З метою легалізації заробітної плати та зайнятості населення на Полтавщині проводять інформаційно-роз’яснювальну роботу. Так, вже легалізували 2785 робочих місць. 

— Миргород і Кременчук постійно надають інформацію, а ми вживаємо необхідних заходів. Провели 810 заходів державного контролю з питань оформлення трудових відносин. За результатами легалізували 410 робочих місць. Проводимо семінари з роботодавцями, інформуємо населення через ЗМІ, створюємо відеоролики, організовуємо зустрічі та флешмоби, — розповів Сергій Щербак. 

Проведенням документальних перевірок займається Державна фіскальна служба у Полтавській області. Також робочі групи обстежують місця здійснення діяльності. Вже обстежили 1683 суб’єкта господарювання, у результаті — забезпечили додаткові надходження.

Прес-служба Полтавської ОДА