Полтавська область — загальнонаціональний лідер міжмуніципального співробітництва

У Полтавській ОДА проходить ІІ Полтавський регіональний форум міжмуніципального співробітництва. На якому обговорюють процес децентралізації та досягнення громад із співпраці та реалізації проектів.

Міжмуніципальне співробітництво (ММС) — одна зі складових процесу децентралізації. Наразі 784 територіальні громади України використовують інструменти ММС, вже уклали 185 договорів. Зросла динаміка збільшення кількості проектів ММС Полтавщини (станом на травень кожного року): 2015 рік — 5 проектів, 2016 — 17, 2017 — 34. Область станом на 2018 рік вже має 61 проект міжмуніципального співробітництва і є загальнонаціональним лідером. Найбільша кількість проектів за напрямом «Розвиток та реформування ЖКГ», далі — «Розвиток місцевої пожежної охорони, утворення центрів громадської безпеки», утворення та розвиток ЦНАП, ремонт доріг, транспорт, освіта. 

Валерій Головко Валерій Головко

— Важливо розуміти, що спільні проекти необхідні, вони пришвидшують розвиток районів та області в цілому. Полтавщина — лідер із міжмуніципального співробітництва. Необхідно тримати цю досить високу планку. Є значні досягнення у поводженні з твердими побутовими відходами, створенні місцевих пожежних станцій, туристичній галузі та найголовніше — активне впровадження реформи децентралізації, — розповів голова Полтавської ОДА Валерій Головко.

Олександр Біленький Олександр Біленький

У кожній області є унікальні напрямки співробітництва громад. Наприклад, Волинська область — створення екотехнопарку, Житомирська — центри постійного проживання, Вінницька — центр післяврожайних робіт, Івано-Франківська — ліквідація повені, відновлення дамб, газопровід високого тиску, Одеська — газопостачання с/г кооперативу, Харківська — центр інклюзивної освіти для дітей. Пріоритети Полтавщини: стратегія місцевого розвитку, покриття мережt. Інтернет, вуличне освітлення, проект SMART-район. 

Тарас Журавель Тарас Журавель

Також на форумі підбили підсумки із впровадження Закону України «Про співробітництво територіальних громад». На початку червня буде річниця прийняття цього закону. За словами керівника Проекту «Реформа управління на сході України» Тараса Журавля, це гарна можливість підбити підсумки і подивитися, чого досягнули за минулий рік. Також спланувати спільні дії на майбутнє. Він зауважив, що динаміка збільшення проектів ММС Полтавщини вражає: лише за три роки їхня кількість збільшилась з кількох до 61. Область переходить до більш важких проектів, у яких поки немає достатнього досвіду. 

В'ячеслав Толкованов, Інна Іщенко В’ячеслав Толкованов, Інна Іщенко

— У нас було безліч договорів, які пов’язані з поводженням із твердими побутовими відходами, створення сучасних пожежних центрів безпеки, розширення туристичного потенціалу. У травні відбувався практичний семінар, коли чотири райони об’єдналися і створили кластер зеленого туризму. Це дозволить підвищити економічну привабливість області, розширити туристичні маршрути, показати весь культурний потенціал. Ми демонструємо, що Полтавщина була і залишається духовною столицею України, — поділилася директор Департаменту економічного розвитку, торгівлі та залучення інвестицій Полтавської ОДА Інна Іщенко.

Прес-служба Полтавської ОДА