Полтавська область є беззаперечним лідером міжмуніципального співробітництва

У Полтавській ОДА провели семінар-нараду щодо пріоритетності використання механізмів міжмуніципального співробітництва як ефективного інструменту реформи децентралізації. Пройшов захід під головуванням директора Департаменту економічного розвитку, торгівлі та залучення інвестицій Полтавської ОДА Інни Іщенко. 

Інна Іщенко наголосила, що для того, щоб вирішувати спільні проблеми, необхідно створювати та підтримувати спеціальні умови. Це важливо, щоб в подальшому громади продовжували об’єднуватись завдяки тому, що вони можуть спільно працювати. 

— Полтавська область є беззаперечним лідером, оскільки 46 таких договорів зі 108 в Україні реалізуються саме на Полтавщині. Всього в Україні 18 областей, які співпрацюють в межах міжмуніципального співробітництва в цілому, — зауважила Інна Іщенко.

Інна Іщенко Інна Іщенко

Беззаперечними лідерами у Полтавській області щодо впровадження таких договорів є Новосанжарський та Полтавський райони. В Новосанжарському районі таких договорів вісім, а у Полтавському — шість. По чотири договори вже є у Гадяцькому, Кременчуцькому, Лохвицькому, Решетилівському районах. У Пирятинському, наприклад, таких договорів три. Втім, в області є ряд районів, які на сьогоднішній день поки що не співпрацюють в рамках міжмуніципального співробітництва. Це Зінківський, Великобагачанський, Карлівський, Кобеляцький, Козельщинський та Шишацький райони. 

— Сьогодні ми зібралися, щоб наголосити не просто створення міжмуніципальних договорів, а для розуміння, що зараз вирішення спільних проблем існує. І є механізми, які дозволяють це зробити. І сьогодні фахівці нашого управління не просто навели присутнім сільським головам приклади успішних проектів, а чітко пояснили алгоритми його дії. З чого потрібно починати. Яким чином треба працювати, як вірно зареєструвати проект у Міністерстві тощо, — зауважила Інна Іщенко. 

Під час семінару відбувся діалог між присутніми. Фахівці Департаменту економічного розвитку, торгівлі та залучення інвестицій Полтавської розповіли інформацію щодо організації, а в свою чергу присутні сільські голови ділилися планами та вже реалізованими успішними проектами. 

— Ми живемо в такий час, що інформації дуже багато і вона потребує впорядкування. Сільська рада прийняла рішення створити архів. І ми впевнені — це правильно. Адже у нас є підприємства, різні судові рішення тощо. Що стосується архіву, це дасть у майбутньому отримати довідку, вирішення різних спірних побутових питань, які можуть стосуватися кожного мешканця. Це, здавалося б, прості речі, але вони потребують впорядкування, — зауважив Ігор Процик, Щербанівський сільський голова.

Переконаний у великій користі таких семінарів і Мачухівський сільський голова Валерій Білоконь:

— Такі семінари та наради — дуже корисні. Питання співробітництва дуже важливе. І ми в свою чергу ним досить давно активно займаємось. В нас вже є угода між Судіївською та Плостківською сільрадами. Тобто, ми вже в двох районах співпрацюємо по співробітництву. Зараз ми закупаємо сміттєві баки, для того, щоб утилізувати і проводити роздільний збір сміття. Саме це дає можливість розширити спектр послуг, які будуть надаватися населенню.

Прес-служба Полтавської ОДА