Полтавська обласна влада привітала працівників туристичної галузі зі святом

Нагородження працівників туристичної галузі Нагородження працівників туристичної галузі

27 вересня відзначають Всесвітній день туризму. У Полтавському академічному обласному театрі ляльок для працівників цієї галузі в області провели урочистий захід та вручили подяки.

На свято завітали працівники музеїв, ресторатори, працівники санаторно-курортних закладів, садиб зеленого туризму та майстрів народної творчості з різних районів Полтавщини, а також студенти вищих навчальних закладів.

Про попит на екскурсії та туристичні організації по області розповіла заступник начальника Управління інфраструктури та туризму Полтавської ОДА Лариса Оніщук:

— Показниками сталого розвитку туризму є збільшення кількості готелів на 5 % щорічно. Сьогодні у нас їх 75 штук, садиб сільського зеленого туризму — 76, центрів активного відпочинку 18. На 25 % збільшилася кількість відпочиваючих. Заселеність готельних закладів на сьогодні становить 60-90%. Загальна відвідуваність музеїв збільшилася на 30%.

Заступник начальника Управління інфраструктури та туризму Полтавської облдержадміністрації Лариса Оніщук Заступник начальника Управління інфраструктури та туризму Полтавської облдержадміністрації Лариса Оніщук

Сьогодні Полтавщина входить в топ-10 найпопулярніших областей України серед туристів по рейтингу відомих брендів та місць відпочинку.

Лариса Оніщук говорить, що динамічний розвиток галузі у 2017 році реалізовано за рахунок низки заходів спрямованих на популяризацію туризму на міжнародному та всеукраїнському рівнях:

— Цього року проведено ряд заходів із залученням фахівців галузі із різних областей. Проведено безліч семінарів, круглих столів, навчально-методичних подорожей. Зокрема, науково-практичну конференцію присвячену 175-річчю з дня народження українського композитора Миколи Лисенка. Також презентували кілька нових екскурсійних маршрутів.

Перший заступник голови Полтавської ОДА Андрій Пісоцький також долучився до привітань та побажав присутнім, щоб Полтавщина стала центром туристичних шляхів України. Він вважає, що потенціал Полтавської області невичерпаний, і є ще багато неопрацьованих питань, над якими сьогодні необхідно працювати.

Андрій Пісоцький закликав працівників туристичної галузі створювати нові проекти та спільно розвивати справу:

— Туризм — це одна зі складових економічного розвитку Полтавщини. Дещо прикро, що ми, на жаль, не маємо сьогодні якісних і гарних туристичних проектів, які можна фінансувати за рахунок обласного бюджету. В бюджеті кошти є! Тож починаючи від студентів та закінчуючи працівниками галузі — усі мають відпрацьовувати питання в плані розвитку туризму в області разом із нашим департаментом. Подавайте гарні ідеї, і ми разом направимо фінанси для розвитку туристичної галузі Полтавщини.

Перший заступник голови Полтавської ОДА Андрій Пісоцький Перший заступник голови Полтавської ОДА Андрій Пісоцький

Також, перший заступник голови Полтавської ОДА висловив надію, щодо розвитку Полтавського аеропорту:

— Мені часто говорили, що ця справа нездійсненна, і аеропорт не запрацює. Що там можлива лише мала авіація та чартерні рейси. Я неодноразово зустрічався з керівництвом країни, і ми обговорювали цю ситуацію. Потрібна наша спільна робота. Необхідно відпрацювати питання з пасажиропотоком, який відбувається на території області. Щоб ми могли презентувати авіакомпаніям різних країн наш туристичний потенціал.

Начальник Управління інфраструктури та туризму Юрій Кривоєв Начальник Управління інфраструктури та туризму Юрій Кривоєв

Думку Андрія Пісоцького розділяє й начальник Управління інфраструктури та туризму Юрій Кривошеєв:

— Завдяки Полтавські владі, один із кращих в Україні, наш аеропорт, зберігся. Але для того, щоб його робота була успішною, треба ще більше висвітлювати красоти Полтавщини. І щоб полтавські туристи вилітали в інші країни не з Борисполя, а з рідного аеропорту.

Після привітань Андрій Пісоцький разом із Юрієм Кривошеєвим вручили подяки та подарунки працівникам туристичної галузі області.

Прес-служба Полтавської ОДА