Полтавська лікарня намагається без тендеру придбати матеріали для ниркового діалізу за 25 млн грн

Полтавська обласна клінічна лікарня ім. М.В. Скліфосовського Полтавська обласна клінічна лікарня ім. М.В. Скліфосовського | Фото: poltava.to

Полтавська обласна клінічна лікарня ім. М.В. Скліфосовського через «відсутність конкуренції» намагається без тендеру укласти договір на 25 млн грн з ТОВ «Діавіта», яке належить Сергію Ледіну — колишньому заступнику «Укрмедпостач»

6 березня 2017 року Полтавська обласна клінічна лікарня ім. М.В. Скліфосовського повідомила про намір укласти договір з ТОВ «Діавіта» на придбання матеріалів для перитонеального ниркового діалізу. Вартість закупівлі має становити 25 млн грн. Постачальник обраний без тендеру, адже, зі слів замовника, він на ринку один і в нього немає конкурентів.

Проте досить несподівано конкурент знайшовся й оскаржив такі наміри лікарні. Скаржником виявився ТОВ «Лінк-Медитал». Антимонопольний комітет прийняв скаргу до розгляду.

Зауважимо, що ТОВ «Діавіта» належить Сергію Ледіну та його сину. За інформацією журналістів «Наші гроші», Сергій Ледін раніше перебував на посаді заступника директора державного «Укрмедпостач», яке підпорядковано Міністерству охорони здоров’я.

Цікаво, що підприємство-скаржник «Лінк-Медитал», зареєстроване за сусідньою адресою з «Діавіта». Директором підприємства є Геннадій Нерсесян, який раніше працював у МОЗ спеціалістом відділу моніторингу держзакупівель. Власником є Олексій Миколайович Баришевський, чий батько раніше був керівником ТОВ «Бакмед». Раду директорів цього підприємства в той час очолював Сергій Ледін — засновник ТОВ «Діавіта».

Можливо, знаючи ці факти, Полтавська обласна лікарня ім. М.В. Скліфосовського й вирішила не проводити тендер між цими «конкурентами». Проте в інтернеті є ще інформація про цілий ряд компаній, які займаються постачанням медприладів для діалізу. Тому досить дивно, що головний медзаклад області вважає, що на ринку немає конкуренції.

Максим САМОЙДЮК, «Полтавщина»