Полтавська лікарня через «фіктивний» тендер планує замовити німецькі матеріали для гемодіалізу за 18,5 млн грн

Полтавська обласна лікарня ім. Миколи Скліфосовського через «фіктивний» тендер планує замовити німецькі матеріали для гемодіалізу за 18,5 млн грн

5 квітня 2017 року Полтавська обласна лікарня ім. Миколи Скліфосовського оголосила тендер на закупівлю матеріалів для гемодіалізу. На тендер з двох лотів свої пропозиції подало дві фірми:

  • ТОВ «Білімед» — 18 млн 470 тис. грн (матеріали) + 77,77 тис. грн (фільтр)
  • ТОВ «Індекс» — 18 млн 403 тис. грн (матеріали) + 75,75 тис. грн (фільтр)

Обидві фірми не конкурували між собою на аукціоні й перемогу здобуло ТОВ «Індекс» з загальною пропозицією 18 млн 478 тис. грн. Проте цікаво, що обидві фірми запропоновували матеріали від одного й того ж виробника — B.Braun Avitum. При цьому, ТОВ «Білімед» й ТОВ «Індекс» співпрацювали з B.Braun Avitum через третю сторону — Good Look GmbH (також Німеччина). Це підприємство зареєстровано за однією адресою з засновником «Індекс» — Едуардом Хльопфером. Тобто, для німців цей тендер був лише фікцією.

Інформація з офіційного сайту Good Look GmbH та Єдиного реєстру юридичних осіб

Інформації з тендерних пропозицій ТОВ «Індекс» та ТОВ «Білімед»

Цікаво, що одразу дві фірми оскаржували тендерну документацію замовника: ТОВ «Румед» й «Фінансовий альянс» вважали, що медзаклад прописав тендерну документацію під B.Braun Avitum, що унеможливлює пропонувати еквівалент. 

Позиція медзакладу ж полягала у тому, що в лікарні встановлено обладнання, якому необхідні саме такі матеріали як у B.Braun Avitum. Проте замовник пояснив АМКУ, що еквівалент на ринку є.

Що ж, можливо він і є, але на тендері його не пропонували. Таким чином, створивши умови під B.Braun Avitum лікарня отримала, фактично без конкуренції, матеріали цього виробника.

Нагадаємо, що у березні цього року, обласна лікарня намагалась без тендеру придбати матеріали для ниркового діалізу за 25 млн грн. Тоді головні медики області, навпаки намагались переконати АМКУ, що на ринку є лише одна фірма, яка здатна поставити в лікарню потрібні матеріали.

Максим САМОЙДЮК, «Полтавщина»