Полтавська греко-католицька молодь перемогла в «Що? Де? Коли?» серед команд трьох областей і поїде на фінал до Львова

18 листопада у Харкові пройшла інтелектуальна гра «Що? Де? Коли?», присвячена 125-літтю від дня народження Патріарха Йосифа Сліпого. Участь в інтелектуальному заході взяла команда «Дороговказ» — діти Свято-Троїцького храму УГКЦ у Полтаві. Вони і здобули перемогу.

Цього дня діти з трьох областей України — Харківської, Полтавської та Сумської зібралися, щоб перевірити знання щодо життя та діяльності Патріарха Йосифа Сліпого. Цього року відповідними постановами Кабінету Міністрів України та Верховної Ради України 125-ліття від дня народження даного діяча УГКЦ відзначається на державному рівні.

Капітан полтавської команди «Дороговказ» Катерина Наказна говорить, що змогла краще зрозуміти усю постать патріарха:

— Для мене патріарх Йосиф — не лише єпископ, але в першу чергу великий українець, якого не змогли зламати жодні репресії, залякування, а, навіть, 18 років тяжких тюремних таборів на засланні. 

Команди

Церковний паламар, учасник команди «Дороговказ» Андрій Костенко розповідає, що, готуючись до гри, усвідомив для себе багато чого нового:

— Ми сьогодні не цінуємо того, що маємо. А патріарх у тяжких обставинах не втратив головної риси — власною людяності.

Гру поділили на два тури по 10 запитань. Полтавська команда була найвлучнішою, давши 18 правильних відповідей з 20.

Процес змагань Процес змагань

За кілька тижнів у Львові на фінальній частині гри «Що? Де? Коли?» полтавці зустрінуться з найсильнішими командами з різних куточків України. 

Нагадаємо, у травні у Полтаві пройшов показ документальний фільм Олени Мошинської «Справа «Рифи», присвяченого життю єпископа Української греко-католицької церкви і кардинала Йосипа Сліпого.

Прес-служба парафії Пресвятої Трійці УГКЦ у Полтаві