Полтавська делегація відвідала «Петриківський дивоцвіт» та InterpipeTechFest на Дніпропетровщині

В Україні щороку проходить сотні різноманітних фестивалів — музичних, мистецьких, гастрономічних. Кожен регіон має, чим вразити дорослих та молодь.

Наприклад, на Дніпропетровщині щоосені одночасно проходять два масштабні фестивалі — «Петриківський дивоцвіт» та Interpipe TechFest. Один присвячений мистецтву та етнографії, інший — науці, техніці та сучасним технологіям. 16 вересня збірна група з Полтави у кількості 20 осіб відвідала Дніпро та Петриківку. Таким чином вони змогли не лише поринути в атмосферу сучасного українського міста, яким, звісно ж, є Дніпро, а й стати учасниками самобутніх фестивалів.

Туристичний клуб InGreen єдиний в Полтаві вже два роки поспіль організовує поїздки на заходи, що сприяють вихованню молодого покоління на кращих зразках народної творчості та пробуджують інтерес до науки. В епоху гаджетів та інтернету батькам дедалі складніше зацікавити дітей до творчості та винахідництва. Такі фестивалі, як Interpipe TechFest та «Петриківський дивоцвіт», дають змогу і батькам, і дітям інакше подивитися на звичні речі, змінюють світогляд, спонукають здобувати нові знання.

Всесвітньовідомий етнофестиваль «Петриківський дивоцвіт» щорічно проходить в столиці народного живопису — Петриківці. Цьогорічний фестиваль пройшов вже вдев’яте! Традиційно на фестиваль приїхали умільці з усього регіону, щоб продемонструвати свої вироби — ляльки, національний одяг, плетені кошики, ковані вироби, посуд, декоративні предмети інтер’єру, прикрашені добре пізнаваним, але неповторним петриківським розписом. Гостей свята розважали майстри Петриківського розпису, народні ансамблі та козацький театр. А для поціновувачів української кухні були відкриті цілі алеї з національною їжею.

Фестиваль Interpipe TechFest, що має на меті підвищити інтерес громадськості до науки, інженерії та сучасних технологій, цьогоріч проходив вдруге. Експозона фестивалю була розділена на тематичні блоки — Промисловість, Космос, Робототехніка, Технічна освіта, Інновації, Експеріментаріум, DIY, Моделювання, Гаджети. У зоні промисловості свої напрацювання представлять українські компанії, які стали символами інженерних і технічних досягнень — КБ Південне, Південмаш, Івченко-Прогрес, Укргазвидобування, КрАЗ та ІНТЕРПАЙП. Відвідувачі заходу змогли протестувати новітні технології (дрони, 3D-принтери і окуляри віртуальної реальності), взяти участь в боях радіокерованих моделей танків, побудувати з кубиків LEGO літальні об’єкти з легендарної кіноепопеї «Зоряні війни» та були учасниками неймовірних фізичних та хімічних експериментів. 

Наступна поїздка в Дніпро від ТК InGreen запланована на січень — в цей час у місті стоять казкової краси ялинки та приголомшлива новорічна ілюмінація. Взагалі, Дніпро — чудове місто для екскурсій в форматі «батьки та діти». При чому, цікаво тут буде не лише малечі, а й дорослому поколінню. Тут є і Музей ретро-автомобілів, і Аерокосмічний музей, і Музей цікавої науки, а також можлива поїздка на яхті чи захоплююча екскурсія в Телецентр. До речі, якщо ви шукаєте, де ближче сходити з екскурсією на телебачення, телерадіокомпанія «Лтава» віднині відкриває свої двері для збірних груп. Деталі на сайті.

Глаша ЗЕЛЕНА