Полтавська битва за арку «газетного ряду»: газ, палки, ножі, є постраждалі (оновлюється)

В центрі міста знову відбувається акція протесту проти забудови арки будинку на вул. Соборності, 27

На 19 годину на вулицю Соборності, 27, навпроти скандальної забудови арки житлового будинку, знову зібралися протестувальники. Вони вкотре вимагали припинити будівництво і залишити їм вільний прохід. Перед аркою вишукувалися мешканці із плакатами проти забудови.

Відеотрансляція подій від «Громадського» на Facebook:www.facebook.com/poltavsketv/videos/920806744689139/

19:29 — Голова ОСББ Андрій Демідов повторив перед зібранням, що арка — це єдиний вихід. В свою чергу голова охорони сказав, що всі тільки піариться, а ФОП Степаненко пропонував людям перекрити дах у будинку.

Праворуч — Сергій Горбатюк Праворуч — Сергій Горбатюк

19:31 — Молодики у масках відштовхнули представника забудовника Сергія Горбатюка і почали бити металеву огорожу. Із «амбразури» в натовп полетів сльозогінний газ.

19:34 — Запалили «фаєр», група осіб б’є по огорожі кувалдами. В хід йдуть ломи, кувалди та сокира. Один із мешканців із вікна спустив на землю електропроводку, щоб задіяти «болгарку». Чим скористалися протестувальники. Із амбразури їм у відповідь знову полетів струмінь газу.

19:41 — Люди у шоломах різко відтіснили протестувальників, почалася бійка. Є травмовані. В охоронців «арки» летять петарди.

19:45 — Охоронців арки відтіснили від арки до переходу у «Злато місто». Лунають крики «Кременчуг, домой!» (мова йде про співробітників приватної фірми «Скорпіон-2016» з Кременчука). Людей в уніформі гонять вздовж Соборності і кидають в них різні предмети, у тому числі й стільці.

19:56 — На вул. Соборності заїхав автомобіль швидкої допомоги. Вдруге почали пиляти металеві конструкції паркану.

20:04 — Під металевою амбразурою розпалили вогонь, знову конструкцію пиляють «болгаркою» та б’ють кувалдами.

20:11 — Є повідомлення, що внаслідок сутичок із приватними охоронцями отримав ножове поранення один із протестувальників, попередньо Олександр Коба.

20:16 — З-за металевої конструкції пішов дим.

20:19 — До арки підійшла група в уніформі і в шоломах, на спинах написи «Міліція», є погони. Говорять, що представники поліції — це батальон «Полтава». Вони не втручаються в процес руйнування металевої конструкції. На місці подій присутній заступник начальника ГУНП України в Полтавській області Сергій Альошкін.

20:28 — Швидка допомога забрала і одного патрульного, йому розбили обличчя

20:40 — Тривають переговори із поліцією, щоб вони заарештували людей, які сховалися за металевим парканом. Вивели одного працівника, він в протигазі. Коридор поліції стоїть, їх оточило багато людей, лунають крики «Готуйтеся, мразі».

Це стало реакцією на чергове перекриття арки, яке відбулося 3 квітня. До цього активісти знесли ворота з арки «газетного ряду» і віднесли їх на сходи міської ради. Після тих подій поліція викликала на допит кількох свідків.

Ян ПРУГЛО, «Полтавщина»