Полтавська «Батьківщина» — кришка гроба для Юлії Тимошенко

Олександр Шамота, голова фракції СДП в Полтавській міськраді Олександр Шамота, голова фракції СДП в Полтавській міськраді

У Полтавській міськраді переформатування широкої коаліції. Після виходу «Рідного міста» на перший план «шнирєва» вийшла «Батьківщина», заявляють опозиціонери з Соціал-демократичної партії (СДП) в міськраді.

Голова фракції СДП в Полтавській міськраді Олександр Шамота обурений результатами сьогоднішньої сесії. Соціал-демократ переконаний такого свавілля стіни мерії ще не бачили.

— Ми давно знали, хто складає широку коаліцію в міській раді, аби мати змогу дерибанити бюджет, землю і загалом Полтаву. Фракція «Батьківщини» також була в тіні цієї ширки. Утім сьогодні, після виходу «Рідного міста», це стало просто очевидним. У той час, коли по всій країні партія Юлії Тимошенко в жорсткій опозиції до Блоку Петра Порошенка, в Полтаві батьківщинівці гуртуються із командою Матковського ББП «Солідарність». На місці партійних лідерів я би терміново відкликав таких депутатів, доки рейтинги «бютівців» у Полтаві не скотилися нижче плінтуса, адже сьогоднішнім баригам, здається все одно: після них — хоч потоп, — розкритикував політичних опонентів Шамота.

Разом із тим прецедент з відкликанням депутатів у міській раді може бути вже незабаром. Під час голосувань для напіврозваленої ширки були потрібні свіжі голоси. На сцену вийшла «тушка» від «Самопомочі» Світлана Бондарєва. За підігрування «шнирєву» голова фракції об’єднання «Самопоміч» Ігор Окіпнюк оголосив про виключення з партії та початок процедури відкликання, яка передбачена імперативним мандатом.

— Лише сьогодні зранку ми заявили про відкликання свого екс-однопартійця Сергія Синягівського з посади голови Київської райради. Вже через кілька годин ще один такий прецедент, — говорить Олександр Шамота. — Самопоміч прийняла правильне рішення людям без совісті і честі нічого робити в радах, куди їх делегували люди представляти свої інтереси. Батьківщину, варто всю замінити в цій міськраді, бо в такому складі нічого доброго нашим наступникам у Полтаві не залишиться. Одні руїни та розграбоване місто.

Депутати ВО «Батьківщина»: Дмитро Петров, Анатолій Клименко та Олег Бєлоножко Депутати ВО «Батьківщина»: Дмитро Петров, Анатолій Клименко та Олег Бєлоножко

Депутати «СДП»: Олександр Шамота, Ярослав Мартинюк, Сергій Луценко, Юрій Синяк та Денис Поліщук Депутати «СДП»: Олександр Шамота, Ярослав Мартинюк, Сергій Луценко, Юрій Синяк та Денис Поліщук

Зокрема, за словами Шамоти, саме завдяки «Батьківщині» ширка сьогодні ухвалила забудову МАФами території перед «Універсамом». Окрім того «бютівці» дали добро на вирізування величезної ділянки лісу на узбережжі Ворскли, на місці якого замість рекреаційної зони з парками та пляжами збудують каток, а скоріше — торговельний центр, адже проекту ніхто не бачив. Проголосували батьківщинівці й за ще одну скандальну забудову — зведення багатоповерхівки на місці автопарковки в одному й найзалюдненіших мікрорайонів Левади.

— Така поведінка депутатів від «Батьківщини» до добра не доведе. Полтавська фракція може стати кришкою гроба для Юлії Тимошенко, — резюмував Шамота.

Прес-служба Соціал-демократичної партії (СДП)